P0

Kultūra

Koncertų salėje – patirties ir jaunystės dvikova

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-13


Klaipėdos koncertų salės lapkričio mėnesio repertuare kunkuliuos temperamentingos kovos. Žiūrovų akivaizdoje vienoje scenoje „varžysis“ jaunystė ir patirtis, klasika ir džiazas, barokas ir rokas, fortepijonas ir klarnetas ir t.t. Muzikinius charakterius demonstruos atlikėjai, skinantys laurus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse scenose.

Lapkričio mėnesį į įdomias muzikines keliones leisis ir šeimos. Turbūt daugelis puikiai pažįsta mergaitę, vardu Pepė, kurios galva kupina netikėčiausių fantazijų, o kojos apmautos ilgomis, skirtingomis kojinėmis. Šį populiarios knygos personažą sugalvojo švedų rašytoja Astrida Lindgren.

Koncertas bus apie tai, kaip Pepė keliauja laivu iš Stokholmo į Klaipėdą, sutinka naujų draugų ir patiria daug smagių nuotykių. Jai patinka Klaipėdos brass kvinteto muzika, tad mergaitė taip pat užsinori koncertuoti…

Teatralizuoto koncerto scenarijų ir režisūrą kuria Nerijus Gedminas, o Pepės vaidmenį rengia aktorė Rugilė Latvėnaitė. „Pepė keliauja į koncertą“ – jau šiandien, lapkričio 13 d. 12 ir 18.30 val.

Pasak muzikos kritikų, pianistas Daumantas Kirilauskas priskiriamas prie tų atlikėjų, kurie publiką paperka ne smagiais efektais, o sugebėjimu koncerte sukurti garsų dramos atmosferą. Iki šiol ne karą girdėti Johanno Sebastiano Bach‘o, Franzo Schuberto, Ferenzo Liszto kūriniai šįkart nuskambės naujai. Subrendęs muzikas D. Kirilauskas lapkričio 15 d. 18.30 val. pristatys programą „Brandos metas“ tiems, kurie išsiilgę tikros, gilios klasikinės muzikos.

„Varžybų“ temą muzikoje pratęs patyręs vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų – Lietuvos kamerinis orkestras. Jo autoritetas ir solidi kūrybinė biografija „susirungs“ su jaunyste, energija ir talentu, kuo pasižymi „Z“ kartos muzikų – dirigento Martyno Stakionio ir arfininkės Liucilė U. Vilimaitės – asmenybės. Beveik 6 dešimtis gyvuojantis Lietuvos kamerinis orkestras lapkričio 20 d. 18.30 val. koncerte „Sparnai talentui ir jaunystei“ leisis valdomas dviejų vos per dvidešimt metų perkopusių jaunųjų muzikos talentų.

Lapkričio 21 d. 18.30 val. koncerte „Provokacijos“ savo tvirtą charakterį demonstruos džiazas ir klasika, dvi skirtingos asmenybės – saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir pianistė Aleksandra Žvirblytė. Pastaroji tituluojama kaip aukšto lygio klasikinės muzikos atlikėja, Tuo tarpu P. Vyšniauskas – kūrybingas ir virtuoziškas saksofonininkas, kurio muzikavimas nuolatos pasiduoda improvizacijos tėkmei. Abu muzikai, gyvenantys skirtinguose garsų pasauliuose, „žaisdami“ ir „provokuodami“ kurs naują muzikinį reiškinį.

Lapkričio 28 d. 12 ir 18.30 val. koncerte visai šeimai „Žaismingos muzikos orkestras seka pasaką“ Klaipėdos kamerinis orkestras sužibės kitame amplua. Orkestrantai ne tik grieš savo instrumentais, bet ir patys vaidins pasakos „Katinėlis ir gaidelis“ personažus. Smagų muzikinio šešėlių teatro spektaklį sukūrė režisierė ir dailininkė Gintarė Radvilavičiūtė, o muziką parašė kompozitorius Teisutis Makačinas.

Rudens sezoną pabaigs spalvinga klarnetininkų šventė. Lapkričio 29 d. 18.30 val. programoje „Klarnetininkų karnavalas“ Vilniaus klarnetų kvartetas savo meistriškumu varžysis su Rygos klarnetų kvartetu. Minėtiems kolektyvams pritars ansamblis „Musica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris).

Nors Klaipėdos koncertų salės lapkričio mėnesio repertuare bus gausu provokacijų ir varžybų, tačiau visa tai vyks dėl vieno bendro tikslo – muzikos pergalės. Koncertų salė savo pranešime teigia garantuojanti  gerą nuotaiką ir ilgam išliekančius įspūdžius.


  2019-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt