P0

Regionas

Kodėl rajono savivaldybė nušvito purpurine spalva?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-14


Trečiadienio vakare purpurine spalva nušvitęs Klaipėdos rajono savivaldybės pastatas priminė, jog Lietuvoje kasmet apie pusantro tūkstančio naujagimių į pasaulį pasibeldžia anksčiau laiko. Klaipėdos rajonas jungiasi prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės minėjimo ir nuo lapkričio 13 iki lapkričio 20 dienos šia spalva skleis žinią visuomenei apie neišnešiotus naujagimius, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

Pasaulinė neišnešioto naujagimio diena kasmet lapkričio 17-ąją minima nuo 2009 metų. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija „March of dimes“ purpurine organizacijos spalva apšvietė New York dangoraižį Empire State Building, o nuo 2013 m. šią dieną kasmet mini daugiau kaip 60 pasaulio šalių, tarp jų – ir Lietuva.

Šiemet pirmą kartą prie iniciatyvos prisijungė ir Gargždai.

„Jeigu žiūrėdami į apšviestą pastatą žmonės svarstys ir ieškos atsakymų, kodėl Savivaldybė šviečia purpuru, jie būtinai ras informaciją, ką ši akcija simbolizuoja. Ir galbūt susimąstys, kaip mums visiems, kaip bendruomenei, svarbu nepamiršti tų šeimų, į kurias vaikai atskuba per anksti, ir pagalvoti, kaip kiekvienas mūsų galime padėti ankstukais besirūpinančiai neišnešiotų naujagimių asociacijai „Neišnešiotukas“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.


2019-11-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt