P0

Regionas

Kretingos meras dėl Tarybos daugumos nario kreipėsi į VTEK

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-14


Kretingos rajono meras Antanas Kalnius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas pradėti tyrimą dėl rajono Tarybos nario Konstantino Skieraus galimai padaryto nusižengimo politiko elgesio reikalavimams.

Anot savivaldybės pranešimo, galimo nusižengimo faktai nustatyti atlikus vidinį tyrimą dėl K. Skieraus Savivaldybei teiktos Kretingos dirbtinės dangos futbolo aikštės statybos darbų techninės priežiūros paslaugos tinkamo vykdymo.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Praėjusių metų lapkritį Kretingos rajono savivaldybės administracija su K. Skierumi sudarė 10 tūkst. eurų vertės Statybos techninės priežiūros paslaugų teikimo sutartį. Pagal ją Tarybos narys įsipareigojo atlikti Kretingos futbolo aikštės su dirbtine danga, Pastauninko parko tvarkybos, žaidimo aikštelės dirbtinės dangos bei tvoros Pastauninko parke ir kryžiaus skvero Vilniaus gatvėje įrengimo techninę priežiūrą.

Šią vasarą Savivaldybės Statybos skyriaus specialistai patikrinę atliekamus futbolo aikštės su dirbtine danga pagrindų įrengimo darbus nustatė, kad statybos rangovas UAB „Alkuras“ negavęs Savivaldybės sutikimo savavališkai pakeitė kai kuriuos projektinius sprendinius – vietoj suplanuotų betoninių įrengė plastikinius paviršinio vandens surinkimo latakus, į plastikinius pakeitė ir numatytus ketaus šulinių dangčius, taip pat nesilaikė projekto atlikdamas šaligatvių įrengimo darbus – betonines trinkeles sudėjo ne ant skaldos atsijų, kaip buvo numatyta, bet ant žvyro sluoksnio.

Paprašius raštiško paaiškinimo, statybos rangovas Savivaldybę informavo, kad visi projektiniai pakeitimai atlikti darbų techninę priežiūrą atliekančio K. Skieraus nurodymu. Todėl reaguojant į susidariusią situaciją bei siekiant objektyviai įvertinti Tarybos nario teikiamas techninės priežiūros paslaugas, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta speciali komisija.

„Komisija, įvertinusi visas aplinkybes, pateiktus atsakingų Savivaldybės specialistų, statybos rangovo ir techninio prižiūrėtojo paaiškinimus, nustatė, kad K. Skierus nesilaikė statybos techniniam prižiūrėtojui įstatymo taikomų reikalavimų, netinkamai vykdė savo funkcijas, neatliko statybos rangos sutartyje numatytų veiksmų įforminant projekto pakeitimus bei viršijo sutartinius įgaliojimus, leisdamas rangovui atlikti darbus, kurie neatitiko projekto”, – rašoma pranešime.

Taip pat komisija nustatė, kad K. Skierus, kaip statybos techninis prižiūrėtojas, objekte neturėjo teisės priimti ir pasirašyti inžinerinių tinklų, kurių diametras 315 mm, įrengimo atliktų darbų aktų, nes šių darbų techninei priežiūrai vykdyti reikalingas kvalifikacijos atestatas, kurių K. Skierus neturi.

Komisijos nuomone, K. Skierus galimai nesilaikė ir Valstybės politikų elgesio kodekse nustatytų valstybės politikų elgesio principų. Nustatyta, kad vengdami bet kokio konflikto su Tarybos nariu, tinkamai savo funkcijų neatliko Statybų skyriaus specialistai. Komisijos išvadose pažymima, kad Tarybos narių įtaka ir viršenybė riboja galimybę Savivaldybės administracijos specialistams išsireikalauti iš jų tinkamai vykdyti sutartinius įsipareigojimus su Savivaldybe ir atlikti savo funkcijas. Komisija pažymi, kad minimu konkrečiu atveju atsakingi Statybų skyriaus specialistai, vengdami bet kokio konflikto su Tarybos nariu, tinkamai savo funkcijų neatliko.

Atsižvelgiant į komisijos pateiktas išvadas, Savivaldybės administracija nutraukė su K. Skierumi minėtą statybos techninės priežiūros sutartį. Taip pat Savivaldybės iniciatyva buvo nutraukta ir pernai žiemą su Tarybos nariu sudaryta 10 tūkst. eurų vertės konsultacinių paslaugų teikimo sutartis, kuri, Savivaldybės vadovų manymu, buvo perteklinė.

Kretingos rajono savivaldybės administracija taip pat papildomai atliks jau įrengtos dirbtinės dangos futbolo aikštės pagrindų kokybės dalies ekspertizę.

K. Skierus yra Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumai priklausančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys.


2019-11-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt