P0

Regionas

Neringos gimtadienis – su ilgai lauktu įvykiu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-14


Neringos savivaldybė skelbia, kad 58-ojo miesto gimtadienio proga duris atvers atsinaujinusi Nidos prieplauka.

Modernistinės architektūros pavyzdžiu laikomo pastato autorius – architektas Alfredas Paulauskas. Objektas yra įtraukas į kultūros paveldo registrą. Pasak pastatą įsigijusios UAB „Fatalitas“ vadovas Gytis Kūlokas, Nidos prieplaukos atnaujinimas tapo rimtu iššūkiu.

„Manau, kad gerai nesuvokiau, ką reiškia paveldosauginį pastatą įsigyti, remontuoti ir vėl pritaikyti naudojimui. Susipažinus su vietos bendruomene dar daugiau noro atsirado tą pastatą sutvarkyti, nes matėsi kaip visi nori ir laukia“, – pranešime spaudai cituojamas G. Kūlokas.

Atnaujinat pastatą palikta švartavimosi vieta laivui „Raketa“. Viliamasi, kad susitarus valstybinėms institucijoms bei verslui, Nidos prieplaukoje veiks ir labai reikalingas laivybos su Kaliningrado sritimi muitinės ir pasienio postas.

Didysis šventinis Neringos gimtadienio renginių savaitgalis – lapkričio 15-17 dienos. Lapkričio 15-ąją, penktadienį, vyks akcija „Kitokia Neringa“. Intensyvi, įvairių Neringos įstaigų parengta akcijos programa kviečia į parodų atidarymus, knygų pristatymus, koncertus, žygį tamsoje ir kt. Prie akcijos prisijungusias įstaigas tradiciškai bus galima rasti šventiniame žemėlapyje.

Lapkričio 16-ąją, šeštadienį, Neringos bendruomenė ir vėl bursis „Kuršių kieme“. Stilizuotos „sodybos“ įsikurs aikštėje greta Neringos savivaldybės (pradžia 12 val.). Čia šventinę nuotaiką kurs kurorte veikiančios įstaigos, meno kolektyvai, gyvenviečių bendruomenės. Jau ne vienerius metus „Kuršių kiemas“ garsėja šventinėmis vaišėmis, kurių ir šiais metais netrūks. Pavyzdžiui, Neringos savivaldybė jau ruošia patiekalus iš žvėrienos.

Atsižvelgiant į tai, kad Neringa siekia būti pirmąja teritorija be vienkartinio plastiko, „Kuršių kiemo“ lankytojai su savimi kviečiami atsinešti puodelius ir indelius, skirtus šventinėms vaišėms.

Daugiau 58-ojo Neringos gimtadienio renginių rasite Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ interneto svetainėje visitneringa.com.


2019-11-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt