P0

Sveikata

Uosto kompanijos atsigręžė į diabetu sergančius vaikus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-14


Lapkričio 14-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė diabeto diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę.

Išreikšdami palaikymą sergantiesiems, Klaipėdos uosto krovos kompanijų vadovai ketvirtadienio vidurdienį sudalyvavo šios dienos paminėjimui Atgimimo aikštėje surengtoje akcijoje, kurios metu Klaipėdoje įsikūrusiam vaikų, sergančių cukriniu diabetu, klubui „Smalsučiai“ įteikė 10 000 eurų paramos čekį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Aikštėje susirinkę jaunieji ir vyresni klaipėdiečiai siekdami atkreipti dėmesį į vieną iš labiausiai pasaulyje plintančių ligų susibūrė į Pasaulinės diabeto dienos simboliu tapusį mėlyną vienybės ratą.

20 metų veiklos jubiliejų šiemet mininčios Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas Vidmantas Dambrauskas sakė, kad vienydama 4500 darbuotojų, tiesiogiai dirbančių Klaipėdos uosto įmonėse, asociacija jaučiasi socialiai atsakinga už visuomenę, kurioje gyvename, ir nori būti jos dalis.

„Verslo įmonių rūpestis nėra tik pelnas. Būdami socialiai atsakingi jau seniai rūpinasi uostamiesčio sportu, kultūra, kitomis sferomis. Sveikata – ne išimtis. Esame neabejingi kiekvieno darbuotojo, jų šeimų ir Klaipėdos krašto bendruomenės problemoms. Įprasmindami savo veiklos sukaktį šiemet paramą skyrėme vaikams, sergantiems pirmo tipo cukriniu diabetu. Suvokdami šios sudėtingos ir klastingos ligos pasekmes bei rimtumą, norime prisidėti prie sergančių vaikų gyvenimo kokybės gerinimo“, – kalbėjo V. Dambrauskas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klubo „Smalsučiai“ vadovė Ina Juotkienė džiaugėsi, kad asociacijos skirta parama padės užtikrinti šiai ligai kontroliuoti reikalingų priemonių įsigijimą bei sudarys galimybes platesnei informacijos apie cukrinį diabetą sklaidai siekiant, kad visuomenė daugiau žinotų apie tai.

„Prie Pasaulinės diabeto dienos minėjimo ir informacijos apie diabetą sklaidos kasmet prisijungia apie 160 šalių ir šis skaičius kasmet vis didėja. Džiaugiamės, kad Klaipėdoje mūsų rengiama akcija kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Esame dėkingi krovos kompanijų asociacijai, kurios skirta parama tikrai palengvins ne vieno sergančio vaiko gyvenimą“, – teigė „Smalsučių“ klubo vadovė.

Akcijos metu Klaipėdos uosto krovos kompanijų vadovai patys pasitikrino ir gliukozės kiekį kraujyje taip patirdami, ką jaučia mažieji „cukrinukai“ (taip dažnai vadinami 1 tipo diabetu susirgę vaikai), kurių kasdienybe tampa adatų dūriai matuojant cukraus kiekį kraujyje ir leidžiant insuliną.


2019-11-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt