P0

Politikų tribūna

Susisiekimo ministrą ragina atsistatydinti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-18


Liberalų sąjūdžio frakcija Seime išplatino pranešimą spaudai, kuriame informuoja, jog pasiaiškinti dėl pastarojo meto skandalų kviestas susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič paskutinę akimirką dėl nenurodytų priežasčių atšaukė numatytą ir net oficialioje darbotvarkėje anonsuotą susitikimą su liberalais. Tad, anot liberalų, „chaosas, į kurį yra stumiamos ministerijos valdomos valstybinės įmonės, politinis turizmas už mokesčių mokėtojų pinigus, abuojumas elementariems etikos standartams: sąskaitas už pietus pavedant apmokėti pavaldiniams, įmanomas sustabdyti vieninteliu būdu –
atsistatydinant pačiam arba atstatydinant po interpeliacijos”.

Liberalai tikina, kad Jeroslavas Narevičius nesusigaudo srityje, kuriai atėjo vadovauti. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Vos per kelis mėnesius, viena sėkmingiausiai veikusių šalies institucijų – Susisiekimo ministerija tapo nesibaigiančių skandalų ir prasto darbo pavyzdžiu. To priežastis – po valdančiųjų vasarinės rokiruotės turime tokį susisiekimo ministrą, apie kurio darbus neišeina kalbėti, nes tiesą, sakant nėra apie ką. Užtat kaip iš gausybės rago pilasi skandalai: nemotyvuotas ir tikėtina politiškai angažuotas nepriklausomų valstybinių įmonių valdybų išvaikymas, politinis turizmas į egzotinius kraštus mokesčių mokėtojų sąskaita ir norma tampantys užstaliniai renginiai, kuriems privalomai turi susimesti Susisiekimo ministerijos kuruojamos valstybinės įmonės. O kalba eina apie Vyriausybės narį, valdantį strategiškai svarbias šalies įmones – jūrų ir oro uostus, geležinkelius, paštą. Delsimas šiuo atveju būtų leidimas ministrui toliau piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, todėl liberalai mano, kad susisiekimo ministras privalo atsistatydinti arba būti atstatydintas“, – pranešime spaudai cituojamas klaipėdietis Seimo Ekonomikos komiteto narys, liberalas Eugenijus Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos įsitikinimu, susisiekimo ministras pirmiausia griauna valstybės valdomų įmonių reformą, kuri esą leido apvalyti valstybės valdomas įmones nuo politikų ir partijų kišimosi į jų veiklą bei diegti Vakaruose priimtus tokių įmonių valdymo standartus.

„Akivaizdu – ministras J. Narkevič nesusigaudo srityje, kuriai atėjo vadovauti, o dabartinė teisinė bei politinė suirutė, tik įžanga į rimtesnes problemas. Panašu, jog ministras nebesusivokia ir kokiame laikmetyje dirba. Elementarios politinės kultūros nebuvimas, „užstalės diplomatija“ kitų sąskaita – praėjusio amžiaus reliktai. Laikas tai suvokti tiek ministrui, tiek jo partijai. O valstiečiams laikas prisiminti, ką jie kalbėjo apie skaidrią, sąžiningą, profesionalią ir etišką politiką. Panašu, kad susimovė visi kartu. Kita vertus, ar kas nors tikėjo, kad bus kitaip? Netikėtas buvo tik greitis“, – teigia Eugenijus Gentvilas.


  2019-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt