P0

Kultūra

Fortepijono ir saksofono provokacijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-19


Dvi ryškios asmenybės, atėjusios iš skirtingų pasaulių, žaisdamos ir provokuodamos kuria naują lydinį. Tai programa „Provokacijos“, kurią Klaipėdos koncertų salės I a. fojė lapkričio 21 dieną, ketvirtadienį, 18.30 val. pristatys Aleksandra Žvirblytė (fortepijonas) ir Petras Vyšniauskas (saksofonas).

Atlikėjai atstovauja dviem skirtingoms meno rūšims – klasikai ir džiazui. Įvairių kompozitorių kūriniais pagrįstą muzikinį nuotykį papildys Kornelijaus Jaroševičiaus vaizdo projekcijos pagal Petro Vyšniausko menines fotografijas.

„Profesorė Aleksandra Žvirblytė yra puiki klasikos atlikėja, bet kas reta tarp „klasikų“ , dar ir drąsiai improvizuojanti pianistė,“ – apie scenos partnerę sako P. Vyšniauskas. Ji yra pianistų dinastijos atstovė: atlikėjos mama – buvusi ilgametė LMTA fortepijono katedros vedėja Veronika Vitaitė, o sūnus – jaunasis fortepijono talentas Paulius Andersson. Pianistė mokėsi Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. Ji nuolat koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje: Rusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Bulgarijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir JAV. A. Žvirblytės repertuare – įvairių stilių, epochų ir žanrų muzika, taip pat lietuvių kompozitorių kūriniai, kurių visą pluoštą ji atliko pirmoji.

Apie projektą „Provokacijos“ pianistė sako: „Groti tai, ką gerai žinai, ir tuo pat metu nežinoti, kur tave nuneš fantazija. Leistis provokuojamai ir provokuoti, taip ateiti į minties laisvę. Tikras meninis transas.“

P. Vyšniauskas  – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos auklėtinis, po to studijavęs dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Talentingo atlikėjo repertuare – autorinė, klasikinė, improvizacinė, džiazo, liaudies, šiuolaikinė akademinė muzika. Daugelio šalių kompozitoriai rašo P. Vyšniauskui, jo atliekami kūriniai skamba dramos teatro spektakliuose, filmuose, Lietuvos ir Vakarų Europos šalyse.

Prancūzas Emmanuel de Gouvello apie šią programą atsiliepė taip: „Petro Vyšniausko koncertas su pianiste Aleksandra Žvirblyte buvo užburiantis. Sumanymas tiesiog neįtikėtinas. Pianistė – aukšto lygio klasikinės muzikos atlikėja – groja klasikinį kūrinį pagal partitūrą. Tuo pat metu sopraniniu saksofonu Petras ant viršaus audžia improvizaciją.“

Koncerte improvizacijoms pagrindą suteiks Johanno Sebastiano Bacho, Fryderyko Chopino, Aleksandro Skriabino, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Sergejaus Prokofjevo, Claude’o Debussy, Philipo Glasso kūriniai.


  2019-11-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt