P0

Regionas

Kokios Rotušės aikštės reikia Kretingai?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-20


Kretingos rajono savivaldybė praneša inicijuojanti atviras diskusijas su gyventojais ir ekspertais dėl centrinės miesto aikštės ateities.

Kokios Rotušės aikštės reikia – išspręsti šį kretingiškiams svarbų klausimą bus siekiama rengiant parodą, organizuojant konferenciją bei viešą diskusiją ir vykdant visuomenės nuomonės apklausą.

Palmiros Mart nuotr.

„Norime, kad Rotušės aikštė taptų dar vienu traukos centru. Norime, kad aikštė būtų patogi ir patraukli visiems – aplinkiniams gyventojams, jaunimui, šeimoms, senjorams, verslui ir organizacijoms, kurios čia organizuoja renginius. Suprantame, kad ši vieta labai svarbi gyventojams, todėl kviečiame visus išsakyti savo norus, poreikius ir lūkesčius“, – pranešime spaudai cituojamas Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Įžanga diskusijoms taps ir atsiminti Rotušės aikštės istoriją kvies paroda, kuri veiks Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos erdvėse nuo lapkričio 28 d. iki 2020-ųjų sausio 5 d.

Gruodžio 10-ąją konferencija ir vieša diskusija „Kokios Rotušės aikštės norime?“ kartu suburs ekspertus ir gyventojus. Renginyje pranešimus skaitys istorikai, architektai, landšafto specialistai, miestų vystymo ekspertai, kurie apžvelgs Rotušės aikštės istoriją nuo XVII amžiaus iki dabar, aptars aikštės ir skvero problematiką bei kartu su gyventojais diskutuos apie jos vystymo perspektyvas.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyksiančioje atviroje diskusijoje išsakyti savo nuomonę dėl Rotušės aikštės kviečiami visi gyventojai.

Po renginio startuos kartu su sociologais rengiama reprezentatyvi Kretingos rajono gyventojų apklausa, kuri padės atskleisti visuomenės nuomonę dėl centrinės miesto aikštės ateities ir vystymo vizijos. Atlikus apklausą bus parengtos išvados ir rekomendacijos, kurios taps pagrindu tolimesniems žingsniams planuojant Rotušės aikštės vystymą.

Parodą, konferenciją bei viešą diskusiją, gyventojų apklausą organizuoja Kretingos rajono savivaldybė kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija.


2019-11-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt