P0

Kultūra

Bibliotekoje – mediniai Alfonso Skiesgilo stebuklai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-21


Lapkričio 27-ąją, trečiadienį, 17 val., Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) bus atidaroma tautodailininko Alfonso Skiesgilo skulptūros paroda „Mediniai stebuklai“, skirta autoriaus 100-osioms gimimo metinėms.

„Iki šio gražaus jubiliejaus pritrūko vos menko dešimtmečio. Gražų amželį nugyveno nepaprastai nagingas stalius ir savamokslis skulptorius Alfonsas Skiesgilas (1919 02 09) nuo Plaušinių km., Skuodo r., daug gražių dalykų sutvėrė. Pradėjęs drožinėti tik išėjęs į pensiją, medžio meistras pridrožė unikalių liaudies meno skulptūrų. Jis ne tik drožė, bet ir meistriškai ištapė kiekvieną savo kūrinį, tuo įpūsdamas kiekvienam medinukui gyvybės. Visos A.Skiesgilos skulptūros – polichrominės, todėl šio menininko braižas atpažįstamas vos užmetus akį. Smagaus būta meistro ir išdidaus, o kaip gi, juk žemaitis. Drožė taip, kaip jam reikėjo, kaip liepė širdis, tad vyresnėliui sūnui Alfonsui beliko tik medžio trinkomis aprūpinti… Produktyvaus būta drožėjo, trinkų reikėjo daug – kasdien po vieną”, – rašo parodos organizatoriai.

1977 m. A. Skiesgilas tapo Lietuvos liaudies meno draugijos nariu. Surengė 11 personalinių parodų Leningrade, Lenkijoje, Klaipėdoje, Kretingoje. Kūriniai saugomi Sankt Peterburgo, Maskvos, Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Kretingos ir kituose muziejuose, keletas darbų yra nukeliavę į JAV, Kubą, Kanadą, kitas pasaulio šalis.


2019-11-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt