P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Į Klaipėdą atkeliavo padovanota eglutė (3)

Avatar

Martynas Vainorius
2019-11-22


Penktadienio rytą Dituvoje prasidėjo „operacija”, kurios metu Igorio ir Svetlanos Stepanovų miestui padovanota, 11 kitų konkurenčių įveikusi eglutė buvo gabenama į Klaipėdą, Teatro aikštę.

Maždaug 20 metų amžiaus eglutės aukštis – apie 11 metrų, ji sveria apie 1,3 tonos. Jos įžiebimo šventė vyks lapkričio 30 dieną.

S. Stepanova žurnalistams pasakojo, kad prieš dešimtmetį apsispręsti sklypą su 1998 m. pasatytu namu Dituvoje pirkti padėjo būtent ta eglė, kuri tada dar buvo maždaug perpus žemesnė. Ji pati sugalvojo miestui padovanoti eglutę ir pirmiausia ėjo į savivaldybę, o vėliau į VšĮ „Klaipėdos šventės” biurą.

„Auginom, labai mylėjom, žavėjomės labai. Pavasarį spygliai minšti, minkšti, švelnūs, švelnūs. Buvo mūsų džiaugsmas. Kol kas nieko čia daugiau neplanuojame. Paverksim kokius metus, paskui galvosim”, – šypsodamasis sakė S. Stepanova.

„Truputį liūdna, kad ji jau ne pas mus stovės, bet kartu ir džiugu, kad visas miestas galės pasidžiaugti”, – sakė jos sutuoktinis.

Pasak „Klaipėdos šventės” kūrybos vadovės Dalios Grikšaitės, Steponovų eglutė buvo pirmoji užregistruota, bet aplankyta paskutinioji. Ir kai jau buvo apsispręsta rinktis būtent ją, jau buvo sulaukta dar poros pasiūlymų, kurie jau bus palikti kitiems metams. Tarp pasiūlytųjų eglučių buvo ir auganti Mažeikuose, buvo net užklausa iš Jonavos.

Eglutę pjovė ir jos pervežimo operaciją koordinavo – UAB „Klaipėdos želdiniai“.

„Atrodo ketvirtas kartas, jau turėtų būti įprasta, bet vis tiek yra atsakomybė ir jaudulys. Šiandien stiprus vėjas, šalia namas, šalia tvora, visada yra nerimas, kad nenulūžtų viršūnė. Mūsų didžiausias darbas – eglutę nuvežti tokią, kokią ją paėmėme“, – sakė šios bendrovės direktorius Gediminas Valašinas.

Geradariams Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas tradiciškai įteikė mažą sidabrinė eglutę,

Miesto straipsnių vidus

Martyno Vainoriaus nuotr.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


2019-11-22

3 komentarai “Į Klaipėdą atkeliavo padovanota eglutė”

  1. Čia juk menkniekis. Svarbu eglė už dyką (neskaičiuojant pjovimo, mobiliojo krano ir transportavimo išlaidų). O dar net ne gruodis.

  2. Čia juk menkniekis. Svarbu eglė už dyką (neskaičiuojant pjovimo, mobiliojo krano ir transportavimo išlaidų). O dar net ne gruodis.

  3. O kad laidus nutraukėte ir iki 18:30 daugiau nei pusė Derceklių be elektros paliko mandagiai nutylėsit?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt