P0

Verslas

„Klaipėdos vanduo“ vykdo probiotikų bandymus (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-22


AB „Klaipėdos vanduo“ praneša, kad jos nuotekų valymo įrenginiuose lankėsi Klaipėdos savivaldybės administracijos vadovai Gintaras Neniškis ir Andrius Dobranskis. Kartu su įmonės vadovais bei specialistais jie apžiūrėjo įrenginius ir aptarė būdus mažinti nuotekų skleidžiamus kvapus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot įmonės pranešimo, nuo spalio pabaigos valymo įrenginių specialistai vykdo pilotinį projektą mažinti kvapus naudojant probiotines medžiagas.

„Kai aplinkoje nėra deguonies arba jo yra labai mažai, tuomet nuotekose esantys nitratai bei sulfatai redukuojami ir virsta amoniaku bei sieros vandeniliu – medžiagomis, skleidžiančiomis nemalonius, diskomfortą sukeliančius kvapus.“ – technologijos esmę aiškina vyriausioji nuotekų tvarkymo technologė Kristina Bereišienė.

Pasak pranešimo, probiotikai mitybos grandinėje geba „nukonkuruoti“ sierą redukuojančius organizmus, ir kvapų koncentracija ženkliai sumažėja. Pirmieji praktinių bandymų rezultatai rodo, jog probiotikai sieros vandenilio koncentraciją sumažina 3-5 kartus.

Savivaldybės administracijos vadovai palankiai įvertino vykdomą eksperimentą ir pritarė laikinojo „Klaipėdos vandens“ vadovo Aleno Gumuliausko siūlymui, jog pasibaigus probiotikų bandymams yra tikslinga parengti nuolatinio probiotikų naudojimo projektą bei taip išspręsti kvapų problemą Dumpių nuotekų valymo įrenginiuose.

„Mero nurodymas yra aiškus ir konkretus: problema yra, pati ji neišnyks, todėl kvapų šalinimo darbas turi būti nuoseklus ir planingas“, – pranešime cituojamas Gintaras Neniškis.


  2019-11-22

  2 komentarai “„Klaipėdos vanduo“ vykdo probiotikų bandymus”

  1. AvatarKlaipėdai (IP: 193.217.2.221)

   ozonatoriai jau naudojami.

  2. AvatarKlaipėda (IP: 90.131.43.135)

   O uždengti ir pastatyti ozonatorius negalima?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt