P0

Mums rašo

Kodėl nenusipirkus gražios dirbtinės eglės? (3)

Atvira Klaipėda

Danguolė, klaipėdietė
2019-11-23


Paskaičiau „Atviroje Klaipėdoje”, kad  šiemet nuspręsta Atgimimo aikštėje nestatyti dirbtinės eglės, ir man kilo keletas minčių, kuriomis noriu su visais miestiečiais pasidalinti.

Visiškai pritariu tam, jog už kažkokį plastmasinį negyvą daiktą mokėti 47 000 eurų yra per brangu. Bet aš nesuprantu vieno dalyko – jei eglė yra dirbtinė, kodėl jos negalima įsigyti ir ją naudoti ne vienerius metus, o kelerius metus iš eilės? Kodėl ją būtina nuomoti, o negalima jos tiesiog nusipirkti?

Kaip, pavyzdžiui, kad daro, kiek suprantu, Akropolio verslininkai. Ten ne pirmus metus statoma vis ta pati eglė, tačiau ji visai neblogai atrodo. Tai kodėl miesto valdžia taip negalėtų daryti?

Nežinau, kaip kitiems, bet man užpernai Atgimimo aikštėje stovėjusi dirbtinė eglė su pajūriui būdingais papuošimais buvo labai graži ir ji ten labai tiko (nuotr.). Ypač ji patiko mano anūkėliui ir jo draugams. Tai ir mąstau – kodėl jos nebuvo galima įsigyti ir šiemet vėl ją ten pat pastatyti?

Atgimimo aikštė yra centrinė, prie pat gatvės ir joje eglė, mano nuomone, yra būtina, nes pati aikštė be jokio kalėdinio akcento atrodo labai nykiai.

Sutikime, jog pernai mažytės eglutės aikštėje nepasiteisino, buvo nei šis, nei tas, vėjas nudraskė vaikų kurtus gana kuklius papuošimus ir po kurio laiko tos eglutės, o ir pati aikštė atrodė gana graudžiai.

Dar keletas žodžių apie tradicinę eglę Teatro aikštėje.

Labai gražu, tad turime tradiciją ten statyti gyvą medį, bet man asmeniškai tie eglutės papuošimai atrodo kiek per kuklūs.

Gal šiemet organizatoriai galėtų tą gražią eglę išradingiau padabinti, nes kitų miestų eglių fone mes kasmet atrodome kaip vargšai giminaičiai.

O ir faktas, kad nė karto Klaipėdos eglutė, jei teisingai pamenu, nebuvo šalyje išrinkta gražiausia, kalba pats už save.

 


2019-11-23

3 komentarai “Kodėl nenusipirkus gražios dirbtinės eglės?”

  1. Klaipėdos eglė pati gražiausia Lietuvoje. Jokios pompastikos, jokio bereikalingo šiukšlinimo. Kalėdos yra paprastume, kuriant šilumą, jaukumą. To niekada nėra sukūręs nei Kaunas, nei Vilnius ar kiti miestai. Man ši eglė Teatro aikštėje leidžia didžiuotis būnant klaipediete, kiti miestai to niekada nesupras. Jie konkuruoja, o mums nereikia konkuruoti – viską jau turime.

  2. Tik viena karta miestiecius apvogti. O nuomuojantis egle per konkursus gali vogti ir vogti kiekvienais metais. Tai kas labiau apsimoka? Pasiziurekit i musu durniu laiva. Issinuomavo komerciniai patriotai. Sumoketi nuompinigiai jau virsijo laivo kaina, na dar pamokesim po to nusipirksim. Stai ir 3 laivai iseis. Na bet varguoliai pinigu turi, susimokes patriotams…

  3. Visiškai nesutinku su straipsnio autore, KLAIPĖDA – šiuo metu pavyzdys kitiems miestams, kad ir nešiukšlinant, neleidžiant begalybės pinigų, galima sukurti šventę. Kai nuolatos kalbama apie planetos taršą, toks straipsnis visiškas svetikūnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt