P0

Regionas

„Mini darželiai“ atkeliauja į Klaipėdos rajoną (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-23


Vienas didžiausių sostinės privačių ikimokyklinio ugdymo tinklų „Mini darželiai“ plečia savo veiklą. Vilniuje žinoma ikimokyklinio ugdymo įstaiga kitais metais duris atvers ir Klaipėdos rajone.

Klaipėdos rajono savivaldybė praneša rugpjūčio mėnesį planuojanti atidaryti 2 darželius Slengiuose („Rusnės perlo“ vystomame projekte) ir Trušeliuose (vystomame projekte „Šeimos alėja“). Juose bus įkurta po 6 grupes įvairaus ikimokyklinio amžiaus vaikams. Kovo mėnesį papildomos 2 grupės vaikų įsikurs Priekulėje. Iš viso planuojama sukurti ne mažiau kaip 200 vietų.

„Siekdami užtikrinti galimybę vaikams lankyti darželius ir kad mūsų rajono vaikai gautų kokybišką ugdymą, kvietėme privačias ikimokyklines ugdymo įstaigas kurtis tose rajono teritorijose, kur jų labiausiai trūksta. Apskaičiavome, kad Savivaldybei daugeliu atvejų pigiau skirti dotacijas privačioms ugdymo įstaigoms nei statyti pačiai naujas. Šiuo metu mūsų savivaldybės dotacija yra didžiausia Lietuvoje – 200 eurų už vaiką“, – rajono pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Savo projektą Klaipėdos rajono vadovams pristačiusi UAB „MD LT“ vadovė Miglė Šepetienė pasakojo, kad pirmieji „Mini darželiai“ pradėti steigti dar 2010 metais, kai Vilniuje buvo juntamas didelis kokybiškų ikimokyklinio ugdymo paslaugų stygius. Šeimų pasitikėjimas ir palaikymas skatino plėstis ir kiekvienais metais į darželius pasikviesti vis didesnį būrį vaikų. Šiuo metu „Mini darželiuose“ ugdoma daugiau nei 200 vaikų. Kitais metais planuojama įsteigti nuosavą virtuvę, kuri užtikrintų dar kokybiškesnį maistą „Mini darželių“ vaikams. Tokią virtuvę turės ir Klaipėdos rajono darželių būsimieji ugdytiniai.

Ugdo pagal Reggio Emilia filosofiją

Šiuo metu „Mini darželiai“ auklėtinius ugdo pagal individualią ugdymo programą, kuri yra sukurta integruojant Reggio Emilia filosofijos idėjas. Reggio Emilia ugdymo filosofija yra kilusi iš  nedidelio miestelio Šiaurės Italijoje ir švietimo sistemoje yra pelniusi tarptautinį pripažinimą. Remiantis šiais ugdymo principais, siekiama atskleisti visas vaiko galias ir tikima, kad kiekvienas vaikas yra unikalus, nepaprastas, atviras, trokštantis žinių, kupinas smalsumo ir nuostabos, noro bendrauti bei pažinti. Svarbiausi yra vaiko prigimtiniai poreikiai, jo veikimas ir patyrimas, o ne mechaninis žinių atkartojimas.

Šios filosofijos išskirtinumas yra tai, kad aplinka tampa tarsi trečiąja mokytoja, trečiuoju pedagogu. Ji skatina natūralų vaikų smalsumą, kūrybiškumą ir vaizduotę. „Mini darželių“ aplinkoje gausu gamtinės medžiagos, antrinių žaliavų, naudojami šviesos stalai, interaktyvios lentos. Esant turiningai aplinkai vaikai turi galimybę patys susipažinti su informacija, jos ieškoti ir ją atrasti. „Mini darželių“ ugdymo sistema nesiekia vaikams perteikti žinių, siekia žinias sukurti kartu su vaikais. Čia kiekvienas vaikas auga ir ugdosi savo individualiu tempu, per savo asmeninę patirtį.

Į ugdymo procesą integruojama anglų kalba, muzikiniai užsiėmimai, vyksta keramikos, kūrybinės dirbtuvės, organizuojamos dailės terapijos, saviraiškos veiklos. Emocinis intelektas ugdomas pasitelkdami „Kimochi“ (žaislų, turinčių jausmus) metodiką.

Nuo šių mokslo metų „Mini darželiai“ įgyvendina ir naują ugdymo kryptį – STEAM veiklas. STEAM yra integralus, kompleksiškas ugdymas, apimantis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos sritis. Vaikai atlieka bandymus, eksperimentus, sprendžia problemines užduotis, kuria įvairiausius objektus pasitelkdami savo kritinį, analitinį mąstymą, vaizduotę bei kūrybiškumą.

Kiekvienoje „Mini darželių“ grupėje dirba du pedagogai, maksimalus skaičius grupėje – 15 vaikų. Kompetentingi, savo darbą išmanantys pedagogai yra vaikų padėjėjai, pagalbininkai, sugebantys vaikus nukreipti, paskatinti juos mąstyti, bendradarbiauti.

„Mini darželiai“ nėra tik ugdymo įstaigos  ̶  tai yra bendruomenė, kuriai priklauso vaikai, jų šeimos ir pedagogai. Reggio Emilia ugdymo sistema šiaurės Italijoje išplito dėl to, kad ten po antrojo pasaulinio karo susivieniję viso miestelio gyventojai nusprendė pasirūpinti savo vaikais – pardavė arklius ir kitą menką po karo likusį turtą, kad už gautas lėšas įkurtų ugdymo įstaigų. Ši istorija parodė, kiek daug gali pasiekti vieninga bendruomenė. „Mini darželiai“ taip pat eina tuo keliu, tikėdami, kad veikdami kartu galime pasiekti geriausių rezultatų mūsų vaikams.

Kur įsikurs naujieji darželiai, galima atrasti žemėlapyje. Žemėlapyje atvaizduotos ugdymo įstaigos, laisvos vietos bei nepatekę vaikai pagal gautus prašymus. Planuojamos privačios ugdymo įstaigos atvaizduotos geltonais burbuliukais.

Rajono gyventojai kviečiame registruotis jau dabar užpildant „Susisiekimo formą“ internetiniame puslapyje www.minidarzeliai.lt. arba el. paštu info@minidarzeliai.lt. Taip pat kviečiami pedagogai, norintys prisijungti prie „Mini darželių“ personalo, siųsti motyvacinį laišką ir CV.


  2019-11-23

  Vienas komentaras apie “„Mini darželiai“ atkeliauja į Klaipėdos rajoną”

  1. AvatarKarlas (IP: 85.232.145.99)

   Kugelių kraštas. as byby dejau

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt