Indrė Žigeu – Geriausios disertacijos konkurso nugalėtoja

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2019-11-26

Antradienį Prezidentūroje prezidentas Gintanas Nausėda apdovanojo geriausių 2018 metais Lietuvoje apgintų disertacijų autorius. Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos kasmet organizuojamo konkurso nugalėtoju humanitarinių ir socialinių mokslų srityje ekspertai šiais metais pripažino dr. Indrės Žigeu darbą.

Roberto Dačkaus (Prezidentūra) nuotr.

Indrė Žigeu bakalauro, magistro ir daktaro laipsnius įgijo studijuodama ir rengdama mokslinius darbus Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute, kuriame šiuo metu dirba mokslo darbuotoja. Geriausiu iš geriausiųjų vertinimo komisija paskelbė jos 2018 m. spalio 19 d. apgintą darbą „Stiklo dirbiniai ir jų naudojimo kultūra Klaipėdoje XVI–XIX a. Baltijos jūros regiono kontekste“ (mokslinis vadovas doc. dr. Gintautas Zabiela).

„Žinau, kiek jėgų, užsispyrimo, tikėjimo kainuoja parašyti disertaciją. Ne tik jums, bet ir jūsų šeimoms, moksliniams darbų vadovams – jūsų įkvėpėjams ir didžiausiems palaikytojams. Dėkoju, kad ryžotės, atradote savyje postūmį žengti ten, kur veda ne vien smalsus protas, bet ir širdis. Leidotės į šią be galo įdomią, bet nelengvą kelionę. Kai kurie – turbūt nė nežinodami, kuo ji tiksliai baigsis. Bet juk niekada nebaigsi to, ko nesi pradėjęs. Tegul šie apdovanojimai jums būna paskatinimas vėl imtis naujų iššūkių ir projektų, atrasti dar neatrastų dalykų“, – įvertintiems mokslininkams linkėjo šalies vadovas.

Pasak jo, mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, kuriais ir grįstas žmonijos progresas. Tad jis palinkėjo jauniesiems mokslininkams nesiliauti sau kėlus klausimų ir didelių tikslų.

Nuo 2006 m. rengiamame konkurse vienais iš geriausių darbų šiame konkurse prieš tai jau buvo paskelbti kiti du Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute parengti disertaciniai veikalai: dr. Vasilijaus Safronovo (2011 m.) ir dr. Vytauto Jokubausko (2013 m.). Renkant geriausias 2016 m. disertacijas, konkurso nugalėtoju prieš dvejus buvo paskelbtas dr. Raimondos Nabažaitės darbas.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika, Svarbu

VRK patvirtino galutinius prezidento rinkimų rezultatus: piktintasi kai kurių stebėtojų veiksmais

Šeštadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinius prezidento rinkimų rezultatus. Tvirtinant rezultatus, kartu buvo aptarti įvairūs II rinkimų ture ...
2024-06-01
Skaityti daugiau

ELTA

Seime pateikti siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą

Ketvirtadienį Seime pateikti valdančiųjų ir opozicijos siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą. Tiek Vyriausybės siūlymui mokestį pratęsti metus laiko, tiek opozicijos ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

ELTA

Dauguma Lietuvos kandidatų į EP pasisako už bendrą ES skolinimąsi gynybos finansavimui

Dauguma Lietuvos kandidatų į Europos Parlamentą (EP) pasisako už galimybę Europos Sąjungos (ES) narėms bendrai skolintis gynybos finansavimui per vadinamąsias ...
2024-05-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This