P0

Verslas

Kūrybiškumą siekiančiam ugdyti verslui – speciali platforma

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-26


Verslo poreikius atliepiančių įrankių vaidmenį suvokiantys specialistai kviečia aktyviai naudotis galimybe nemokamai, sau patogiu laiku semtis reikalingų žinių specialioje tarptautinėje mokymų platformoje. Tarp ją išbandžiusiųjų bei įgijusių mokymų baigimą liudijančius sertifikatus jau yra ir Vakarų Lietuvos verslo atstovų.

„Su regiono verslu bendraujame kasdien, jo pulsą puikiai jaučiame. Džiaugiamės matydami vadinamų tradicinių įmonių iš žaliojo ir mėlynojo sektorių, kurių veikla apima turizmą, atsinaujinančią energetiką bei laivų statybą, laipsnišką transformaciją – verslai vis stipriau atsigręžia į kūrybines industrijas, ieškodami partnerių ir šviežių idėjų gūsio sprendžiant kasdienes problemas, galvojant apie naujų produktų ar paslaugų kūrimą“, – pranešime cituojama į tarptautinį projektą „Kūrybinių ir tradicinių įmonių bendradarbiavimas“ („Creative Traditional Companies Cooperation“) įsitraukusio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.

Organizacijos atstovės teigimu, pozityvius procesus liudijo įmonių įsitraukimas dalyvaujant pernai rudenį Klaipėdoje vykusiuose kūrybiškumo mokymuose, Lenkijoje, Švedijoje ir Vokietijoje organizuotuose renginiuose.

Pasitelkė tarptautinius ekspertus

Projekto partneriai keturiose šalyse suorganizavo mokymų ciklą su tarptautinėje arenoje gerai žinomais kūrybiškumo ekspertais, kurie ne tik dalijosi teorinėmis įžvalgomis bei savo patirtimi, bet ir kvietė pasinerti į praktines užduotis, laužančias sustabarėjusias nuostatas bei atveriančias naują požiūrį į kasdienius iššūkius.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai spėjo susipažinti su Airijos Maynooth universiteto atstovais dr.Trevoru Vaugh ir dr.Martinu Ryanu, Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios įmonės „Design Rally“ vadove Lynne Elvins, Portugalijoje veikiančios agentūros „We Question Our Project“ bendraįkūrėja Itziar Pobres Gamarra, profesoriumi Alejandro Lecuna iš Berlyno, kurio domėjimo sritys apima strateginį dizainą ir inovacijas, kurioms kelią atveria būtent dizainui būdingi procesai ir sprendimai.

Mokymus sudaro 4 moduliai, kalba – anglų. Dalyviai supažindinami su kūrybiškumo bei inovacijos sąvokomis bei ypatumais, apžvelgiamos potencialiam inovacijų kūrėjui svarbios savybės, pristatomi kūrybiškumo ir inovacijų diegimo įrankiai, „design thinking“  ir kiti metodai, galintys pasitarnauti sprendžiant verslui aktualius iššūkius.

Prisijungimo laikas ir trukmė priklauso nuo kiekvieno naudotojo. Mokymus baigusiems dalyviams iš Švedijos atsiunčiami tai liudijantys projekto „Creative Traditional Companies Cooperation“ sertifikatai.

Patogus formatas – jau „ištestuotas“ klaipėdiečių

UAB „Vakarų laivų agentai“ rinkodaros vadybininkė Kristina Čukalina, dalyvavusi minėto projekto praktiniuose seminaruose, teigė, kad nauda buvo keleriopa.

„Drauge su kitais mokymų dalyviais iš keturių šalių gavome išties nemažą porciją žinių apie kūrybiškumo ugdymą. Mokymai suvedė su labai įvairiais žmonėmis iš kitokių verslų, dizaineriais, rinkodaros ir komunikacijos specialistais – atstovaudami išties skirtingoms sritims, visgi radome daug bendro. Užmegzti kontaktai ateityje galbūt virs prasmingomis partnerystėmis“, – svarstė K.Čukalina.

Nepaisant didelio užimtumo – mergina šiemet pradėjo rinkodaros magistro studijas Klaipėdos universitete – Kristina tapo viena pirmųjų, išbandžiusių projekto rėmuose sukurtų online mokymų programą bei gavusių tai liudijantį sertifikatą.

„Formatas neabejotinai patogus dirbančiam ar studijuojančiam žmogui, nes „neįrėmina“ laike. Man šie mokymai internete tapo proga dar labiau įtvirtinti jau įgytas žinias ir jas papildyti. Visgi lygiai taip pat galėtų užsiregistruoti ir modulius įveikti su kūrybiškumo ugdymo sritimi iki šiol visai nesusidūręs bet kurios srities specialistas. Smalsumas naujiems dalykams – to pakanka norint startuoti, o išvystytos kūrybiškumo taikymo kompetencijos, tikiu, profesiniame gyvenime gali atverti daug durų“, – kalbėjo K.Čukalina.

 

 


2019-11-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt