P0

Regionas

Vėžaičiai: kas rūpi gyventojams? (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-26


Klaipėdos rajono savivaldybės vadovams tęsiant susitikimus su gyventojais, lankytasi Vėžaičių seniūnijoje, kur gyventojams pristatyti savivaldybės planai, išklausyti ir aptarti vėžaitiškių rūpesčiai.

Vėžaičių seniūnijos gyventojai ypač domėjosi kelių tvarkymo, apšvietimo ir kitais infrastruktūros klausimais. Vėžaitiškiams pasiteiravus, kada numatytas Vėžaičių miestelio Pievų g. asfaltavimas, Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus informavo, kad darbus planuojama atlikti dar šiemet. Taip pat artimiausiu metu viliamasi įrengti apšvietimą Mokyklos g. – vyksta pirkimų procedūros.

Apšvietimo problemas akcentavo Antkopčio bei Tilvikų kaimų gyventojai. Pasak A. Ronkaus, apšvietimo plėtra rajone bus sprendžiama formuojant 2020 m. biudžetą, o plėtros apimtys ir terminai bus įvertinti pagal finansavimo galimybes.

Vėžaitiškiams aktualus ir šalia kelio Vėžaičiai–Plungė esančios stotelės apšvietimo klausimas.

„Klaipėdos rajone reikia pastatyti  67 naujas autobusų stoteles, apsaugančias keleivius nuo netinkamų oro sąlygų. Iš esamų įrengtų tik 10 stotelių turi apšvietimą. Deja, dėl finansinių ir techninių galimybių kol kas visur to įgyvendinti negalime“, – teigė Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas.

Gyventojai informuoti, kad dalis kelių, kurie buvo numatyti išasfaltuoti iki 2020 metų, bet nebuvo rekonstruoti, persikels į kitus metus – bus dėliojami prioritetai, ieškoma lėšų bei atliekami darbai.

Sudaroma eilė pagal prioritetus

Nemažai klausimų sulaukta dėl Vėžaičių seniūnijoje esančių regioninių kelių. Teirautasi, ar bus įgyvendintas pėsčiųjų tako Gargždai–Vėžaičiai įrengimo projektas.

„Sprendimas priklauso nuo Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Pasitarimų su direkcija metu ne kartą akcentuota ši problema. Direkcija sudarinėja eilę pagal prioritetus, kurią nustačius žinosime, kada realiai darbai gali būti vykdomi ir koks prisidėjimas galimai reikalingas. Dedame visas pastangas, kad būtini projektai būtų įgyvendinti mūsų rajone“, – sakė meras Bronius Markauskas.

Tokia pati situacija ir su Rudaičiuose esančiu regioniniu keliu bei Vėžaičių Žaimaičių g. Ne išimtis – ir šalia regioninių kelių esantys pėsčiųjų takai.

Gyventojams pasiteiravus, kaip vyksta Vėžaičių dvaro parko sutvarkymo projekto procesai, jiems pranešta, kad šiuo metu ruošiami pirkimo dokumentai, o rangovo paiešką ketinama skelbti jau kitų metų pradžioje.

Švietimo įstaigų reikalai 

Mero pavaduotoja Violeta Riaukienė susirinkusiesiems pristatė Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo įstaigų optimizavimo projektą. Jame numatyta, kad Vėžaičių lopšelis-darželis turėtų būti prijungtas prie Vėžaičių pagrindinės mokyklos. Vicemerė akcentavo, kad tiek mokiniams, tiek darželinukams ugdymas ir toliau būtų organizuojamas dabartinėse patalpose.

„Projekto tikslas – mažinti valdymo išlaidas ir gerinti mokinių ugdymo kokybę. Prieš teikiant sprendimus Savivaldybės tarybai ketiname susitikti su mokyklų bendruomenėmis ir atsakyti į iškylančius klausimus“, – teigė mero pavaduotoja.

Naujo darželio statybą, kurios pageidauja vėžaitiškiai, pasak Savivaldybės vadovų, reikėtų svarstyti atsargiai. Vėžaičių lopšelis-darželis šiemet tenkina visų vaikų, gimusių 2017 metais ir vyresnių, poreikį lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Darželyje registruoti 28 vaikai, gimę 2018 m., kurie lankyti įstaigą pradės nuo 2020 m. rugsėjo (3 iš jų iš Gargždų), 2019 m. gimimo – 22 ugdytiniai iš Vėžaičių seniūnijai priklausančių teritorijų.  33 priešmokyklinio amžiaus vaikai yra ugdomi Vėžaičių pagrindinėje mokykloje dviejose priešmokyklinio ugdymo grupėse.  Jei po kurio laiko būtų valstybėje apsispręsta prie visuotinio pradinio ugdymo pereiti nuo 6 metų, tai naujų patalpų poreikio ikimokykliniam ugdymui Vėžaičiuose nebūtų.

Susitikimo pabaigoje rajono meras neseniai išrinktiems Vėžaičių seniūnaitijų seniūnaičiams įteikė pažymėjimus.


  2019-11-26

  Vienas komentaras apie “Vėžaičiai: kas rūpi gyventojams?”

  1. AvatarParašyk man (IP: 86.38.159.52)

   Kada bus sutvarkytos lietaus nuotekos Vėžaičiuose Minijos gatvėje rūsiai apsemti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt