Miestas, Svarbu

Klaipėdoje masiškai virs medžiai: siūloma nupjauti net ir sveikas liepas (69)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2019-11-27


Dviejose Klaipėdos gatvėse reikia pašalinti visus medžius, net ir labai geros būklės, o palikti galima tik vieną. Tokia išvada pateikta Klaipėdos savivaldybės užsakymu atliktame detaliame (instrumentiniame) medžių būklės tyrime. Jis penktadienį bus pristatytas viešai.

Medžius pašalinti esą reikia, nes dalis jų yra blogos būklės, o kitus bus labai sudėtinga prižiūrėti. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tyrimą atliko Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Miškų institutas. Tyrimą užsakė Klaipėdos savivaldybė, ji ir sumokėjo Miškų institutui kelis tūkstančius eurų.

„Nuolat darome tyrimus ir šis kartas nėra išimtis. Daugiametė patirtis rodo, kad visuomenėje kyla daug kalbų ir nepasitenkinimo, nes esą kažkas kažką ne taip daro. Todėl nusipirkome kvalifikuotą paslaugą. Tyrėjai pateikė atsakymus, ką daryti su medžiais“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

Miškų instituto specialistai tyrė visus medžius, augančius Vilties ir S. Nėries gatvėse. Pastarojoje auga 116 mažalapių liepų, o Vilties gatvėje – 45 mažalapės liepos ir 1 paprastasis klevas.

Tyrimo išvadoje rašoma, kad Vilties gatvėje 7 medžiai yra labai geros būklės, 2 – patenkinamos, 20 – nepatenkinamos, 17 – blogos. Medžius, kurie priskirti prie nepatenkinamos ir blogos būklės, būtina nedelsiant šalinti, nes jie kelia grėsmę praeiviams, transportui, per medžio aukštį esamiems pastatams bei kitam turtui.

Išvadose nurodoma, kad geros ir patenkinamos būklės medžiams, kurių yra tik 19 proc., jei jie būtų palikti augti, būtina formuoti lajas figūrinio formuojamojo genėjimo būdu. Iš pradžių lajas dar kartą tektų nupjauti 7-8 metrų aukštyje, vėl drastiškai žalojant medžius, ir formuoti skėtinę lają, saikingai patrumpinant naujai išaugusias 1-3 metų plonąsias šakeles, esančias lajos išorėje. Tokiu kruopščiu kasmetiniu (1-3 kartus per vegetacijos periodą) apkarpymu galima suformuoti taisyklingos geometrinės formos lają, tačiau pradėjus taikyti lajų figūrinio formavimo būdą privalu žinoti, kad prisiimamas įsipareigojimas iki medžių gyvenimo pabaigos kiekvieną pavasarį ir vasarą 2-3 kartus juos karpyti, nes neišvengiamai teks išlaikyti pasirinktą dirbtinę lajos formą.

„Todėl siūlome Vilties gatvėje atlikti rekonstrukciją, pašalinant visus prie gatvės augančius medžius, kelmus šalinti juos išgręžiant atitinkamo skersmens grąžtais ir jų vietoje sodinti naujus medžius“, – skelbiama tyrimo išvadose.

Turėjai nustatė, kad S. Nėries gatvėje reikia išpjauti 115 medžių. Martyno Vainoriaus nuotr.

Toks pats likimas siūlomas ir S. Nėries gatvėje augančioms mažalapėms liepoms. Nustatyta, kad 21 šioje gatvėje augantis medis yra geros būklės, 28 – patenkinamos, 34 – nepatenkinamos, 33 – blogos.

Tyrėjai rekomendavo pašalinti ne tik nepatenkinamos ir blogos būklės liepas, bet ir tas, kurių būklė yra gera arba patenkinama. Esą jei jos bus paliktos augti, tokius medžius bus sudėtinga prižiūrėti.

Siūloma iš 116 gatvėje augančių medžių išsaugoti tik vieną, kuris yra prie Butkų Juzės gatvės. Ši liepa yra patenkinamos būklės, ją siūloma išsaugoti kaip įdomų gamtos objektą, nes jos kamienas ištisai apaugęs augliais, net ir ant šakų, laja kompaktiška, tanki, gyvybinga, gręžinys vidinio puvinio nerodo.

Miesto straipsnių vidus

„Viską mieste reikia atnaujinti – ir gatves, ir šaligatvius, ir medžius. Dabar ištirti Vilties ir S. Nėries gatvėje augantys medžiai, nes ruošiame keisti šių gatvių, šaligatvių dangas, tvarkyti apšvietimą, o tuo pačiu ir želdinius. Tikrai atsodinsime ne mažiau medžių nei bus pašalinta. Ir kai mūsų anūkai lakstys, tie medžiai jau bus užaugę“, – kalbėjo L. Dūda.

Vilties ir S. Nėries gatvių medžių būklės detalus (instrumentinio) tyrimas bus pristatytas ir visuomenei. Pristatymas vyks penktadienį, lapkričio 29 d., 12 val. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje (Liepų g. 11, Klaipėda).


2019-11-27

69 komentarai apie “Klaipėdoje masiškai virs medžiai: siūloma nupjauti net ir sveikas liepas”

 1. Kol niekas Dudai gerai neuzmes i duda tol jis seimininkaus kaip savo kieme, avinu tauta pabuskit!

 2. Apgailėtina, kai žmonės be jokio kraštovaizdinio išsilavinimo imasi projektuoti miestą, juk tai atsakingas, daug įvairių studijų reikalaujantis procesas. Per šimtmetį betono kulto mes sunaikinome visą miesto identitetą. Geras pavyzdys kaip turėtų atrodyti žaliosios erdvės integruotos į miestą būtų senosios Klaipėdos nuotraukose, deja, iki šių dienų iš visos tos senojo miesto didybės beliko tik keli nususę medeliai be jokios funkcijos. Nepadeda jie nei miesto mikroklimatui, nei dirba kaip natūralus biologinis užterštumo barjeras, nei turi kokios estetinės vertės. Moralas tame, jog prieš kažką darant reikia kartais kažką ir žinoti.

  • Tai jie kažkokius tipo žinančius samdo…. Nu akivaizdu, kaip jie žino ir moka…

 3. 1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj.

  2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.

  Tiems, kas rašo komentarus tinklaraštyje ir nežino kur Klaipėdoj stovi „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
  rekomenduojame nuvykti į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį…..

 4. Matomai , įv. šakalienės su dūdoms skuba užsikalt pinigų dar ir gerai senatvei miestiečių sąskaita . Už naujas trinkeles mokam mes , už nupjovimą mes, už naujoviškus( sunkiai prigyjančius invazus) mes. Reiks sufotografuoti daugybę neprigijusių naujų sodinių ,nes sukišo ir pamiršo, o kainos didžiulės tų atvežtinių.

 5. Tos liepos yra apleistos, 30 metų negenėtos, o jei ir genėtos, išpjaunat žemiau esančias šakas, kol medžiai įgavo palmės išvaizdą. Reiktų radikaliai pažeminti, kad koks vėjas neišverstų, o vėliau reiktų reguliariai genėti.

 6. Jie nenurims, kol neišnaikins visų miesto medžių, arba kol neatsidurs už grotų. Regis, pastaroji galimybė jiems negresia, nes Klaipėdoje nėra kam ginti viešojo intereso (geras pavyzdys – neseniai aprašyta I. Šakalienės byla dėl galimai neteisėto valstybinės žemės pirkimo, kai Klaipėdos apygardos prokuratūra atsisakė ginti viešąjį interesą, laimei, to ėmėsi Generalinė prokuratūra). Žinoma, gyvenimas pilnas pavojų – ant miesto žmogaus gali ir čerpė, ir šaka nukristi, jau nekalbant apie žaibus bei meteoritus, tačiau sveikas, dendrofobija nesergantis, žmogus adekvačiai vertina didelio medžio keliamo pavojaus tikimybę ir jo nuolat teikiamą naudą. Pavojaus aspektu vadovaujantis, pirmiausia mieste reikėtų “pjauti” automobilius…

 7. “siūloma nupjauti net ir sveikas liepas” “2 – patenkinamos, 20 – nepatenkinamos, 17 – blogos. Medžius, kurie priskirti prie nepatenkinamos ir blogos būklės, būtina nedelsiant šalinti”….

 8. Nesuprantu….tai kaip tada turim šimtamečių medžių Lietuvoj?
  Gal laiku ir kokybiškai genėkim,kad neišaugtų į “gyvybei pavojingus”.
  Lengviau iškirst žinoma….bet ar žinot,tautiečiai,kiek vieno medžio nukirtimas kainuoja?Nuo 10000 iki 12000….bent jau taip sakė valdininkai žvejybos uosto rajone.
  Tai Liepų gatvėj,žinoma,kainuos brangiau.Centras visgi….
  Mieli Klaipėdos valdininkai,nu atsitokėkit gal ir pradėkit dirbt savo miesto gerovei o ne perkūnas žino kam….

 9. Būdama Anglijoje džiaugiausi: kiek daug senų medžių.
  O medžiai kertami ne šiaip. Būdamas šalia didelių medžių žmogus jaučia palaimą, atsigauna. Čia ne tik medžiai kertami, čia daroma didelė žala žmonių sveikatai.
  Ką tik gažūs medžiai pažymėti prie Kauno 39 a. Matyt per arti namo. Tiek metų netrukdė. Kai pasakiau: ką vėl medžius žadate kirsti, tai bėgte pasileido prie autobusiuko ir išvažiavo. Nesijaučia jie teisūs tie medžių žudikai. Ir turėtų namo gyventojų atsiklausti!

  • Anglijoje jeigu nori nukirsti seną medį, tai jie yra įkainoti milijonų, todėl neapsimoka, taip juos išsaugo.

 10. Darote gėdą ir žalą savo kraštui, Liudvikai Dūda. Lai pjauna dabar jus žurnalistai, lauksime kiekvienos naujienos, lai kelia jus į viešumą ir dabar ir metams bėgant. Ir galų gale lai skelbia nuosprendį kaip atlyginsite žalą. Nei kraštiečiai nei tauta jūsų ( ir tokių kaip jūs) veiklos nepamirš. Taisykite savo klaidą.

  • Jo, neryškūs tie tyrinėtojai. Tegul savivaldybė už 16000€ perka medžių kompiuterinį tomografą. Ir nebus klastočių, aparatas tiksliai rodys, matant visuomenės atstovams☝️

 11. Ir sugalvok tokia nesamonę kirsti medžius,ar nebus kaip Viniuje kai išrove medžius ir pilis griūti pradejo ,taip ir čia iškirs senus medžius ir pasodina naujus kurie net mūsų klimatui netinka džiūva ir dar kiek kainuoja ,pinigų plovimas į savo kišenes.

 12. Palikime medžius ramybėje.Yra didesnių ir svarbesnių darbų.Mere-jūs apkerpėjot.ir tos pačios trinkelės klojamos bet kur. kam jas rekėjo kloti prie buvusio Mėsos kombinato, kur per dieną praeina du žmogeliai? O į ką panašus Tilžės žiedas?juk pro čia prasuka tarpmiestiniai autobusai.Kokį pirmą vaizdą mato mūsų svečiai? Įtas gatves ,kur žada kirst medžius ,vasarą vedu pasivaikščioti savo svečius. Ne į centrinę gatvę- o būtent ten.Na ir kas kad jie seni-juk nenugriūs visi iš karto.o kol ir nugrius-praeis dar daug metų.

  • Būtent, nuostabaus grožio gatvės, vien dėl tų alėjų..tokių daugiau ir nebėra klaipėdoj😥paskutinės liko ir tų nebeliks

  • Ten peri paukščiai. Čiulba. O universitete geniai gyvena. Pasaka. Negalima naikinti.

 13. Paskutinės gatvės, kur dar jauti atgaivą, seno rimto miesto dvasią – su bauhauzo pastatais ir ypatinga dviejų eilių medžių alėja. Eini ten kai per pasaką. Ir dabar visa tai paversti plyne. Atsitokėkite. Ką darysim per tuos vis didesnius karščius? Kas sulaikys vėją? Padorioje Europoje tausoja kiekvieną tokį medį kaip brangiausią turtą. Liaukitės atgrubnagiai trumparegiai goduoliai. Kaip reikės gyventi tokioj dykumoj? Kas gelbės nuo jūsų smarvės?

 14. Nu ką, mieli klaipėdiečiai, ko norėjote tą ir gavote, rinkote nedvejodami 3-čiai kadencijai žmogų, kuriam Klaipėdos miestas, jo gyventojai niekada nerūpėjo ir nerūpės. Tai ekonominė zona, kur savivaldybė teikia sau naudingus projektinius pasiūlymus, už medžio nupjovimą mokami neblogi pinigai, na o už menkaverčio, nelietuviško medžio pasodinimą iš savivaldybės sumokami dar didesni pinigai, oi koks geras biznis. Mūsų mieste mirties kultūros klestėjimo laikai, vykdoma pseudo rekonstrukcija, kolchozinis barokas.
  Miesto mere, prieš pasikėsindami į medžius- UŽRIŠKITE MEDŽIUI AKIS KAI UŽSIMOSITE KIRVIU, juk tai gyvybė.

 15. medziai irgi sensta.Ir miestas,medziams augti,ne pati geriausia vieta.Aisku,gaila kad teks iskirsti tokius brandzius medzius.Bet negali palikti ne vienodu medziu.Tenka kirsti senus,nesveikus,bet prie to ir sveikus medzius.Uztat bus atsodinti nauji sodinukai,sutvarkyti saligatviai,gal but paplatins gatves.Dabar seni issiklaipe saligatviai,medziu saknys iskilo i virsu,isvarte saligatvio plyteles.Reikia viska atnaujinti,perdaryti.Reikia daryti,tai ka reikia daryti.Nauju medziu sodinimas-tai vel gi simtui metu i prieki.

 16. Kas jums yra zmones su tais medziais?! Kai uzvirs kam ant galvos, vel sauksit, kad valdzia nieko nedaro. Pavazinekit kur po europa, prapleskit akirati, o ne tik rasinekit komentarus apie papuvusius medzius!!!!

  • Koks jus esate “ekspertas”, jei net argumentuoti padoriai negalite.Klaipėdoje tik senoji liepa prie celiuliozės -popieriaus kombinato parke kadaise nugriuvo, o mieste beveik nei vieno medžio, nors gruntas ne tas, kurio pagalba lengvai medžiai išsilaikytų. O gąsdinti tuo užgriuvimu neverta, nes ir maistas lašinius augina, kurie tur būt ir jums kliudys , jeigu netyčia jus medis užguls.

 17. Manau, kad miestiečių nuomonė Grubliauskui niekad nebuvo svarbi, bet patys išsirinko, tai tegu ir turi- Klaipėdos miesto mentalitetas baigiamas išnaikinti- per dvi kadencijas galima daug pa(si)daryti. Labai daug.

  • Grubliauskas laimėjo todėl, kad Vaitkus atstovaudamas VŽsąjungai siekė parduoti Klaipėdą Kinijai, Žiūrėti ‘Mėlynasis proveržis” projektą, nors ir Grubliauskas ne ką geresnis už Vaitkų.

 18. Palikite tas gatves ramybėje! Vienintelės likusios, kuriose išliko tikrosios Klaipėdos dvasia! Ir susikiškite tas savo dirbtinsi formuojamas liepų susenas į tas užsakovų vietas, kuriomis jie savivaldybėje alia galvoja! Negana prisiplovėt eurų?!

 19. Pasakoju apie lt alegydytoju afera “. taip apgaudineja savo klientus nefridos ambulatorija, klaipedos universitetine ligonine kadangi testas buvo ten patalpintas kardiologo puslapije, taip pat apie sita testa man pasakojo palangos ligonines darbotoja, sako kad zino apie si testa. manau kad testas naudojo visos lietuvos alegydytojai. Po to kai pradejau platinti informacija, puslapis kur buvo testas, buvo uzdarytas. Nefridos “gydytojai” sako visi klausimai SAM, o sam sako nieko nezino apie sita testa. Tai kodel nebaudzia tada ambulatorijas jeigu jie neteisetai nauduoja suklasotta testa?

  Afera nauduoja seimos alegydytojai ir kiti zemos kvalifikacijos ale specialistai nusikalteliai. Afera vyksta pagal paprasta schema.

  1. Zmogus (klientas), ateina pas seimos alegydytoja, ar kita ale specialista…pasakoja apie savo somatinius negalavimus, pvz galvos skausmas, galvos svaigimas, viduriavimas, kraujavimas, pikinimas, silpnuma ir taip toliau..

  2. Seimos alegydytojas ar kitas specialistas, kuriems galvoje vienas vingis ir tas tik ausis laiko kad nenukristu, neismano nei ka nustatyti, nei kaip nustatyti liga, nei kaip gydyti…tada bando apgauti savo klienta ir nurasyti pas psichiatrus. Kadangi psichiatrioje nera nei vieno objektivio kriterijo statant diagnoze, galima visiems rasyneti depresijas, psichosomatikas ir net sizofrenijas. Psichiatrioje jokiu analizu nera, viska nustatoma pagal psichiatru nuotaika.

  3. Tada seimos alegydytoja arba kitas ale specialistas, duoda jums siuntima, pvz pas neurologa arba iskart pas psichiatra, ir siuntime uzraso Fxx diagnoze ( F reiske psichikos sutrikimas ), neurologas ziuri seimos ale gydytojo arba kito specialisto uzsakyma, koki diagnoze klientui sufabrikuoti, daro pora nereikalingu tyrimu del imitacijos, pasako kad fiziskai sveikas, ir nuraso pas psichiatra. Psichiatras taip pat ziuri siuntime kokia diagnoze sufabrikuoti, ir fabrikuoja jums diagnoze, arba ta diagnoze kuri paprase kitas ale specialistas, arba is lempos sugalvoja savo..Arba susikambineja per telefona , su uzsakovu ir fabirkuoja diagnoze.

  4. Kad lengviau butu apmulkinti klienta, kad klientas patiketu, kad jam reikia pas psichiatra ir vartoti psichotorpinius nuodus, klientui siulo SUKLASTOTA depresijos ir nerimo testa. Su printeriu atspausdina testo lapelius ir duoda klientui uzpildyti. Klientas atsako i 14 klausimu kad turi gera nuotaika ir neturi jokio nerimo ( 6 klausimu teste suklastoti ). Seimos alegydytoja arba kitas ale specialistas iveda atsakymus internet puslapije kur patalpintas suklastotas testas, ir gauna atsakyma kad klientui stipri depresija. ( testas patalpintas universitetines ligonines daktaro portale, isverstas is anglu kalbos ir suklastotas, beto net testo originalas yra nekokybiskas senas ir pavirsutiniskas, jis neijungia i save somatinius fizinius negalavimus del kuriu zmogui gali buti bloga nuotaika ir nerimas, testas juokingas ir ziuri tik nuotaika atskirai nuo fizinio kuno, kas yra absurdas, sitas aferistinis juokingas testas tik tam ir tinka , kad apmulkinti klientus pacientus )

  Ne papulkit ant nusikalteliu kabliuka. Filmuokit. Gaudikyt uz ranka. Rasykit apie tai internete. Isivaizduojat kaip jus ir jusu vaikus mulkina sitie nusikalteliai? Jug paprastas zmogus, kuris neismano medicinos, patikes kad jam depresija, arba kad jo vaikui depresija, apsiverkes eis pas psichiatrus, ir ten prasides ju pragaras. Ir tai oficiali medicina, uz mokesciu moketoju pinigus.

  suklastoto testo puslapis miegas lt/had.php

  testo originalas svri org/sites/default/files/attachments/2016-01-13/HADS.pdf

  tokie reikalai vyksta lietuvoje, ar nusikalteliai baltose chalatose normaliai miega po tokiu nusikltimu pries pylecius? zeme ne dega po kojom? Isivaizduojat kiek zmoniu per diena apmulkina lietuvos alegydytojai, kiek pastumia i psichiatrija per situs suklastotus testus, ir be testu, ir padaro invalidais, arba nuzudo. Neduokit “gydytojams” kad tikrintu jusu vaikus su testais, nes net jeigu testai ir nebutu suklastoti, vistiek jie nieko neparodo, neijungia i save somatines sutrikimus ir reikalingi tik tam kad nurasyti jus ar jusu vaika i psichiatrija. Nes kai gydytojas neismano medicinos, nei kaip ieskoti liga, nei ka ieskoti, nei kaip gydyti..tada jis bando apgauti jus, kad jums depresija, ir nurasyti i psichiatrija. Tai pat “gydytojai” gali siuntime pas kita specialista, pvz pas neurologa, iskart siuntime irasyti kokia jums diagnoze sufabrikuoti, tai tesiog yra uzsakymas kitam “gydytojui” kad jis zinotu kur jus nurasyti..Tesiog uzraso siuntime depresija, tada neurologas daro del imitacijos pora patikrinimu, sako kad esat sveiki, ir nuraso i psichiatrija. Pvz taip daro nefridos ambulatorija. Bukit atsargus, visada ziurekit ka uzraso “gydytojas”.

 20. Sakurų parkui Klaipėdoje iškilo grėsmė – Dūda užsakė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Miškų institutui tyrimą.

 21. Jo,jo,kaip ir Palangoje sudarkė pačią gražiausią gatvę,Basanavičiaus,tokie kaštonai buvo sunaikinti,kas liko? Ogi cementinis brodvėjus,tai dabar ir Klaipėdoje išnaikins visus medžius,bus cementinė Klaipėda,ir taip viskas eina ne taip ir ne ten…o gaila,labai gražus miestas buvo man asmeniškai pats gražiausias Lietuvoje,net už gimtąją Palangą gražesnis.

 22. Palangos irgi seni medžiaj(parke,mieste), jiems daugiau nei 100 metų, bet nekerta. Pensininkai irgi seni…

 23. Lai nugena graziai ir bus grazu,kaip laju aleja.Kam viska ispjauti.Pasodins tokius medzius,kaip prie didziuju centru kurie neauga.

 24. Šį Klaipėdos medžių naikinimo planą Grubliauskas parengė prieš porą metų. Tyliai padėjo į stalčių ir palaukė: kol dar kartą laimės rinkimus. Na, dabar jau keturiems metams ramus, todėl ėmėsi spręsti tai, kas jam atrodo didžiausia Klaipėdos problema – žali medžiai. Situacija primena filmą “Kaip Grinčas Kalėdas vogė”, nes Klaipėdoje – daugybė miestiečiams aktualių problemų, kurios nesprendžiamos, o meras kažkodėl imasi tokių darbų, kurie daug kainuoja, o vietoj naudos klaipėdiečiams duoda žalą. žalą. Juk akivaizdu, kad Klaipėdoje – ne per daug medžių, o per mažai vaikų darželių. Šiemet net 200 naujų (!, neskaičiuojant tų, kurie negavo jų ankstesniais metais) vaikų negavo vietų savivaldybės darželiuose ir tėvai priversti juos vesti į privačius darželius, kur mėnuo kainuoja apie 300 Eur plius dar savivaldybė darželių savininkams dar moka po 100 Eur už kiekvieną vaiką. Užuot kirtęs medžius, normalus meras statytų darželius, rūpintųsi taršos problemomis, ekologija, senelių namų statyba, kamščiais gatvėse ir etc. Patys galite pratęsti. Beje, kad apie medžių kirtimą kalba būtent Liudvikas Dūda – tai irgi nenuostabu, o politiškai tiksliai apskaičiuota – jis netrukus išeis į pensiją. Ir Grubliauskas, iškirtęs medžius, pasinaudos ta išėjimo situacija, kaip atpirkimo ožiu. Ir vėl išlips iš balos sausas. Tai einu pirkti antrankių. Tikrai prisirakinsiu, jeigu kels kirvį prieš šias liepas. Ir, žinau, būsiu ne vienintele.

 25. nu viena karta palikit viena sena kitus tris naujus mazus medzius, tada du senus tada penkis naujus ir tt.. gal atsikvoses tie uzmylietojai! nusibodo sita banga Klaipedoj, ir vis tie patys veidai, kyla klausimas ar derintis prie grupeles rekianciu (radusiu kur pasireikst, nes neturi kur kitur, visu sriciu expertu) ar didziajai daliai gyventoju? vemt vercia tokio lygio problemos daromos demesiui nukreipti..

  • Su kiekvieno medžio nukirtimu, prisideda prie oro kaitos, bet jums to nesuprast

 26. O ką vietoj tų gražių liepų pasodins? Vėl tokius mutantinius siauralapius medžius sodins, kaip J.Janonio ar I.Kanto gatvėse, kurie nei nuo saulės, nei nuo lietaus nesaugo? Ir taip miestas dūsta nuo taršos, seni medžiai kažkiek tas dulkes sulaiko savo lapija. Pirma tegu KLASCO teritoriją sutvarko, paskui jau medžių lai imasi.

 27. Jokiu kirtimu.Iskirto Simkaus gatves medzius graziausius visus.Pasipiniguoti kazin kas nori.Miestas plikas.Kodel nesodinami spygliuociai medziai?

 28. kodėl mūsuose kai tik medžiai, visada kalbama tik apie dvi įmanomas alternatyvas – nieko nedaryti arba pjauti, kirsti, gręžti ir VISUR, vienodai? O kiek Klaipėdoje sergančių žmonių, tai gal ir juos, visus reikia……? Kodėl klausiame miškininkų, bet neklausiame mieste dirbančios ir mokančios miestus želdinti profesūros? Kodėl nepasitelkiame jų ruošiamų studentų talkai ir kodėl jiems negalime sumokėti už tuos darbus? Kam tada garsiai šaukiame apie ŽIEDINĖS ekonomikos skatinimą mieste, regione? Ekonominė ūkinė miškininkystė ir požiūris tiesmukiškai vertinant medynus nuo miesto želdinimo, subalansuotos ir tvarios plėtros, psichologinio, socialinio mikroklimato kiemo, gatvės, skvero, parko “truputi” skiriasi. Manau Klaipėdos miesto profesorius P.Grecevičius su studentais maloniai atliktų tokį kursinį darbą- Vilties g. vertinimą ir suorganizuotų darbus, ir visiems parodytų ir paaiškintų. Ir tuos pačius pinigus tik tekainuotų ir studentai kožnas savo medį turėtų, prižiūrėtų, o gal net ir virtualų medžio pasą padarytų. Ateityje , po truputi ir visam miestui. Laimingi ir miestiečiai būtų ir studentai patirties įgytų ir L.Dūdai jokių skandalų. Taip siūlėme Dagės skvere, bet … Visi darytumėmės miesto šeimininkais, o ne amžinais kovotais prisirakinę antrankiais prie medžių.

  • Kaip sakoma – kokio nori rezultato, tokie ir tyrėjai yra samdomi. Miškininkai pasižiūrėjo į miesto želdinius (taip eik traktuoti miesto šalia gatvių augančius medžius) kaip į miško medžius. Labai gerbiu Miškų instituto darbuotojus, nemažai jų pažįstu ir neabejoju jų kompetencija. Bet požiūris tik grynai profesinis – atliko savo darbą profesionaliai. Bet pažįstu ir prof. Petrą Grecevičių, kuris, net neabejoju, turi kito kampo matymą į miesto medžius. Tereikėjo šiuos visus gerbiamus žmones suburti į vieną grupę ir jie būtų pateikę “miškininkiškai – želdyninę” kaip visa tai sutvarkyti, galimai išsaugant kuo daugiau medžių. Tik tiek. Matyt savibledybėje niekam nereik prof. Petro nuomonės. Būčiau klaipėdietis – rėkčiau ties kiekvienu kampu – aū, mes gi turim savo, ne bet kokius, pasaulyje pripažintus specialistus, va čia – Klaipėdoje…. Bet… esu kaunietis, o čia panašios problemos.. Deja…

  • jie vykdo viešųjų pirkimų užduotį. Reikėtų domėtis kas parengė ir patvirtino UŽDUOTĮ

 29. Klaipėdoje esu atvykėlis. Atvažiavau čia gyvent nes čia mokiausi. Patiko miestas,jūra ,žmonės. Tad gryžau prieš penkiolika metu. Dirbau nusipirkau butą,sukūroau šeima,šis miestas tapo namais man ir mano šeimai. Bet kai tokie dalykai emė dėtis aplink. Prasmirdusios vasaros kai tu leidi laika su vaikais lauke ir jie taves klausia kas čia smirda. Iš uosto debesys neaiškių dulkių nuolat skrieja ant mūsų galvų. O dabar dar ir medžius išsikirskim visus. Kas bus toliau. Aš nenoriu kad mano vaikai gyventu mieste su nevaisynga valdžia. Apsimeta kad kažką daro o iš tikro nedaro nieko. Lieka tik bėkt iš čia nelaukt kol išvis reiks i lauka eit su dujokauke.

  • šitą komentarą reikėtų pakabinti merui ir savivaldybės administracijos direktoriui ant durų be teisės nuplėšti. Liūdna tiesa. Vienop derėtų suvokti, kad bet kokia ir bet kuri valdžia linkusi į parazitavimą ir ilgalaikį. Tik miesto žmonės gali ją “užspausti” ir priversti dirbti ir taip , kaip jie nori patys. Tai suvokus atsiras poreikis vienytis į bendruomenes, nes vienas nieko nepadarysi. Kol suvokimo nebus, tol kraustysimės iš vietos į vietą patys ir mūsų vaikai bei anūkai. Išsikrauščiusių vietas užims mažiau reiklūs (dažniausiai artimojo užsienio emigrantai). To ir siekiama ir atvirai sakoma- nepatinka išvažiuok, nebūk savo kiemo, gatvės, miesto šeimininku. Pačiam, Tomai rinktis.

 30. Mokslininkai nustatė, kad vienas medis išskiria deguonies 4 žmonėms. O ką išskiria sėdėdamas ir bezdėdamas biurokratas?

 31. Vienintelė likusi gatvė, kurioje vasarą dar yra pavėsis ir grynas oras, bei nuostabus kvapas liepoms žydint , rudenį pasakiškai krenta spalvoti lapai, žiema eini kaip pasakoje tarp apšerkšnyjusių medžių. Tai jau atėjo galas ir šitai vienintelei gatvei😢 liūdna, kad mano gimtas miestas virsta iš žalio ir nuostabaus į dulkinus batono spąstus

 32. Kodėl savivaldybės aplinkosaugos skyrius savo darbą dirba stebėdamas įvykius pro pirštus? Nieko negali padaryt su uosto terminalų skleidžiama tarša ir nuodijimu ir dar leidžia kirsti sveikus medžius mieste, tam, kad statybininkams būtų patogiau iškloti trinkeles?? Gal reikėtų ir iš valdininkų pradėt reikaulaut atsakomybės, ne tik teršiančių terminalų?

 33. Sakot, išpjovus medžius, liko bedvasės gatvės? O JIEMS ir nereikia dvasios. Nes jie jos ir patys neturi. Bedvasiai mankurtai.

 34. O paskui žmones į getus, kad tik niekas netrukdytų ponams ir uostui? O tu vycka ką? Ki…us ant rūdos krūvos pakabinęs toliau dūdą pūsi?

 35. Senai buvo laikas daryti tvarką su miesto augmenija. Didžioji dalis centro su peraugusiais medžiais. O atsodinti galima ir suaugusiais medžiais, tada nereikės laukti pakol anūkai pradės lakstyti.
  Kitas momentas ta tema. Kodėl parkuose nukritę lapai iš karto yra surenkami? Juk tai nenatūralus dalykas. Nukritę lapai per žiemą atlieka svarbų vaidmenį, atiduoda dirvai naudingas medžiagas, ledžia pasislėpti vabzdžiams ir t.t. Tad ar ne verčiau parkuose lapus rinkti pavasarį? Nupūsti reiktų tik šaligatvius ir takus.
  Tarp kitko, gėlynai irgi turėtų būti apsodinti daugiamečiais augalais, o ne vienkartinėmis gėlelėmis kurios siurbia miesto biudžeto pinigus.

 36. Nu tai aišku reikia užsidirbti, rengs projekta uzdirbs, pjaus uždirbs, parduos kinietiškus šudmedžius uždirbs. Visi uždirbs o poto vistiek globalinis atšilimas ir klp atsidurs po vandeniu ? Užsidirbti ir važiuoti iš šito miesto šitos šalies ar ne toks tikslas?

 37. Ekspertams sumokėjo savivaldybė? Alles klar! Kieno pinigai, tas ir muziką užsako. Paklausti tik reikia tų negerbiamųjų ponų – kodėl matote tik medžių pavojų? Kodėl nematote, kokį pavojų kelia išsiklaipiusios trinkelės ir etc.? Kažkodėl matote tik medžius, kuriuos iškirtę, juolab VISUS , padvigubinsite taršą mieste?

 38. Aš siūlau ir prie jūros mišką vissi iškirstti,užlieti betonu,o tarpais atsodinti naujais dekoratyviniais atvežtiniais medžiais, gi anūkams jei nenudžius užaugs, o nukirtą medieną galima parduoti it paremti kokį muzikos festivalį arba investuoti į trinkeles

  • O as siulau sulyginti Klaipeda su zeme ir uzsodinti lietuviskais berzeliais, pradeti reiktu nuo namo, kuriame jus gyvenat 😉

  • Tarp berželių gali būti sunku fūrom iš uosto išlaviruoti, o ir scena festivaliams gali netilpti. Geriau betonas ir trinkelės! Kam tie namai kai viskas gražiai trinkelėm užklota?

  • prie to pačio galėtų visą kuršių nerija išdėti trinkelėmis kad anūkai turėtu kur lakstyti patogiai. Ir iš vis kas tuos medžius sugalvojo? Beje stadionai vaikams taip pat tik iš betono kam ta žolė? Darom! pirmyn L.duda!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt