P0

Verslas

Auga transporto sektoriaus ekonominiai rodikliai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-28


Susisiekimo ministerija skelbia, jog statistikos duomenimis, šių metų pirmą pusmetį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, Lietuvos transporto sektoriuje veikė 3,2 proc. daugiau įmonių ir dirbo 11,1 proc. daugiau darbuotojų bei gerėjo pagrindiniai sektoriaus ekonominiai rodikliai: bendroji pridėtinė vertė (BPV) išaugo 10,7 proc., paslaugų eksportas – 23,4 proc., įmonių pajamos – 11,1 proc.

Palmiros Mart nuotr.

Minėtu laikotarpiu didėjo transporto paslaugų eksportas į visas pagrindines šalies eksporto rinkas – Vokietiją (+32 proc.), Rusiją (+8 proc.), Prancūziją (+36 proc.), Daniją (+18 proc.), Nyderlandus (+37 proc.). Itin sparčiu augimu išsiskyrė transporto paslaugų eksportas į Italiją (+43 proc.).

Krova Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir Būtingės terminale šių metų sausio–rugsėjo mėn., palyginti su atitinkamu 2018 m. laikotarpiu, padidėjo 3,9 proc. Klaipėdos uoste krauta 34,9 mln. t (+3,7 proc.), Būtingės terminale – 7,3 mln. t (+4,6 proc.).

Teigiama, jog Klaipėdos uosto rezultatams daugiausia įtakos turėjo išaugusi grūdų, suskystintųjų dujų ir trąšų krova. Taip pat didėjo ro-ro krovinių (+5,5 proc.) krova, prie šio rezultato prisidėjo pernai atidaryta nauja laivybos linija tarp Klaipėdos ir Treleborgo (Švedija).

Lietuvos oro uostuose per pirmus tris šių metų ketvirčius aptarnauta 4,9 mln. keleivių – 3 proc. daugiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu. Populiariausios skrydžių kryptys nepakito: apie 20 proc. visų keleivių iš Lietuvos skrenda į Jungtinę Karalystę, 10 proc. – į Vokietiją, 9 proc. – į Norvegiją. Krovinių krova šalies oro uostuose padidėjo 9,9 proc.

O krovinių vežimo sausumos transportu apimtys augo 4,6 proc. (iki 115,3 mln. t), iš jų kelių transportu pervežta 7,9 proc. daugiau (74,1 mln. t). Tik geležinkeliais pervežta 0,9 proc. mažiau krovinių (41,2 mln. t).

Teigiama, jog tokius rezultatus labiausiai lėmė 16,9 proc. sumažėjęs tranzitas Kaliningrado srities kryptimi ir tai siejama su Rusijos pastangomis nukreipti krovinius per savo uostus.


  2019-11-28

  Vienas komentaras apie “Auga transporto sektoriaus ekonominiai rodikliai”

  1. AvatarIrmantas (IP: 188.69.199.251)

   Klaipėdos uosto veiklos rezultatyvumas auga nuolat. Tai labai džiugina, kad turint palyginus tokią nedidelę jūros atkarpą, sugebama tiek pasiekti sunkiu darbu ir pažangių technologijų dėka.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt