P0

Mums rašo

Kodėl Valtarkiemis? Todėl, kad vilniečiai jį ištraukė iš skrybėlės! (3)

Atvira Klaipėda

Aleksandras Sakas
2019-11-28


Paskelbėte, kad „Mažąją Lietuvą primins gatvių pavadinimai”. Šiuo klausimu dar š. m. vasario mėnesį bandžiau diskutuoti su Klaipėdos miesto savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos pirmininku Vytautu Čepu.

Jam rašiau: Kodėl atrinkti būtent šie vietovardžiai? Manding, todėl, kad vilniečiai tokiais vardais jau pavadino savo Pilaitės gatves. O pramintais takais eiti saugiau ir lengviau, nereikia nei galvoti, nei žinoti, nei ieškoti. Tai kas, kad vilnietiškas Rytprūsių vieno kito miestelio, vieno kito kaimelio rinkinys panašesnis į atsitiktinį kratinį. Kas gerai sostinei, bus gerai ir mūsų kaimui – juk taip, ponas Vytautai Čepai? Nors… truputį prašovėme, bet ar kas pastebės, kad ne visos pasirinktos vietovės priklausė Mažajai Lietuvai? Pavyzdžiui, Elbingas (dabar Elblongas) prie Vyslos

V. Čepo garbei turiu pasakyti, kad jis atsiliepė į eilinio klaipėdiečio laišką. Tačiau sakėsi nesupratęs, kame negerumas, todėl rašiau jam dar kartą: Pabandysiu paaiškinti, kodėl esu pasipiktinęs Jūsų vadovaujamos komisijos sprendimu. Ar žinote, kodėl vilniečiai Pilaitės gatvėms suteikė tokių Rytprūsių vietovių pavadinimus? Bijau, kad jie patys nežino, jie tuos vardus bus tiesiog ištraukę iš skrybėlės. Mes gi nesugebėjome nieko geriau, kaip tik pamėgdžioti – ką Vilnius atsitiktinai „įamžino”, tą ir mes antrąkart, o ką jie pamiršo, tą ir mes pamiršome. Man dėl to pikta, o Jums?

Šį kartą gavau atsakymą su padėka ir pažadu apie pastabas informuoti komisijos narius. Nežinau, ar tai buvo padaryta, bet komisija sprendimo nepakeitė. Ir kaip pakeis, jei tas sprendimas yra ne jos pačios, o tarsi negabių atsilikėlių nuo sostinės fokusininkų nusižiūrėtas!


  2019-11-28

  3 komentarai “Kodėl Valtarkiemis? Todėl, kad vilniečiai jį ištraukė iš skrybėlės!”

  1. Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

   Tai zinoma “nepriklausomas mitybos ekspertas” zino geriau 😉

   • AvatarEžiukas rūke (IP: 78.61.173.9)

    Turbūt. Paklauskite jo. Kulinarijos publicisto vardas – Vincentas.

  2. AvatarOple (IP: 78.56.73.87)

   Mat koks vienintelis protingas. Visi kiti tik iš skrybėlės žinias traukia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt