P0

Kultūra

„Arlekine“ prancūziškas juostas pakeis „Scanoramos“ filmai

Avatar

akadministratorius
2019-11-29


Kultūros fabrike įsikūręs kino teatras „Arlekinas“ kviečia klaipėdiečius į paskutinę nemokamą prancūziško kino peržiūrą, o netrukus ketvirtadienio vakarais pakvies klaipėdiečius į specialiai „Arlekino“ žiūrovams atrinktų Europos šalių kino forumo „Scanorama“ filmų peržiūras.

Nemokamų renginių ciklą gruodžio 5 d. užbaigs komedija „Baseino valdovai“ (rež. Gilles Lellouche). Filme pasakojama apie Bertraną, kuris išgyvena klasikinę vidurio amžiaus krizę. Vieną dieną pasivaikščioti išėjusio Bertrano dėmesį patraukia vietinio baseino reklama. Ten jis susipažįsta su kitais vyrais, kurie baseine viliasi gauti impulsą antrai jaunystei. Internete radę informaciją apie organizuojamą vyrų sinchroninio plaukimo pasaulio čempionatą, vyrai užsidega. Pasisamdę buvusią sportininkę, alkoholikę Delfinę, jie ryžtasi nugalėti savas krizes ir tapti čempionais. Šis filmas buvo pristatytas ir Kanų kino festivalio oficialioje nekonkursinėje programoje, o Prancūzijoje sulaukė net 10 Cezario nominacijų.

Meno savaitraštis „7 meno dienos“ šią komediją pristatė kaip protingą ir linksmą pramoginį filmą, kurie ne taip dažnai pasirodo mūsų ekranuose.

Kino teatras vietų į nemokamus seansus nerezervuoja – siūloma ateiti anksčiau prieš seansą ir užsiimti vietas.

Kino teatro atstovai kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe į tokius nemokamus kino seansus kvietė nuo spalio pradžios. Kino teatro „Arlekinas“ vadovas Vytautas Jurevičius džiaugėsi, kad visi jau parodyti atrinkti nekomerciniai filmai sulaukė didžiulio klaipėdiečių susidomėjimo.

Pasak jo, prancūzų kinas yra jautrus, romantiškas, estetiškas, stilingas, jame daug subtilaus, intelektualaus humoro, įdomių gyvenimiškų istorijų, kuriose kiekvienas žiūrovas gali atpažinti save.

Kultūros straipsnių vidus

„Pamatėme, kad klaipėdiečiams įdomus nekomercinis kinas ir prancūziškų filmų režisierių gebėjimas sukurti nuotaikingas, jaukias, juokingas ir priverčiančias susimąstyti kino juostas. Į nemokamus seansus žmonės pradeda rinktis net likus daugiau nei valandai iki filmo, o norintieji pamatyti filmą vos sutelpa salėje“, – projekto sėkme džiaugėsi V. Jurevičius.

Nors nemokami seansai baigiasi, „Arlekinas“ išlaikys kultūringų ketvirtadienių tradiciją. Jau netrukus kino teatras ketvirtadienio vakarais pakvies klaipėdiečius į specialiai atrinktų Europos šalių kino forumo „Scanorama“ filmų peržiūras. Tiesa, tai jau nebebus nemokami seansai.

Klaipėdiečiai turės galimybę išvysti tris skirtingus nekomercinius filmus.

Biografinė drama „Sonja. Baltoji gulbė“ pasakoja apie Sonją Henie – ledo karalienę, įkvėpusią modernųjį dailųjį čiuožimą. Režisierės Anne Sewitsky atkuriamas Sonjos gyvenimas, kai ji tampa viena turtingiausių epochos moterų, nuolat apsupta gerbėjų, meilužių ir šeimos. Laikui bėgant rampų šviesos blėsta, bet gestanti žvaigždė atsisako pasitraukti į šešėlį ir save pasmerkia niūriai baigčiai.

Grímuro Hákonarsono sukurta komedija „Pieno karas“ pasakoja apie Ingą, kuri nesupranta, kodėl jos vyras toks nuolankus kooperatyvui – netgi kai juodu galutinai įklimpo į skolas, o kainos tik dar labiau išaugo. Moteris nusprendžia kovoti šiuolaikiškais ginklais – įsprausti lupikautojus į kampą socialinėse medijose. Šiame filme įtaigiai ir su gera humoro doze interpretuojamas biblinis pasakojimas apie Dovydą ir Galijotą, perkeliant jį į nepriklausomos ir drąsios islandų ūkininkės kiemą.

Månso Mårlindo ir Björno Steino romantinis filmas „Svaigulys“ seka laikui nepavaldžia Šekspyro tragedija ir rašo kinematografišką meilės laišką legendiniam Stokholmo atrakcionų parkui „Gröna Lund“. Atrakcionų parkas visai kaip meilė – nuo apžvalgos rato atsiveria platus horizontas, o linksmieji kalneliai svaigina ir atima žadą. Johanui ir Nini šis sūkurys yra įprasta kasdienybė – jie skirtingų atrakcionų parkų paveldėtojai. Dviejų šeimų nesantaika Antrojo pasaulinio karo fone tampa išbandymu jų jausmams, bet nesustabdo įsisukusios gyvenimo karuselės.

Tikslios šių filmų seansų datos bus paskelbtos šiek tiek vėliau.


2019-11-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt