P0

Svarbu, Verslas

„Branda LT“ skundė ir 300 Eur baudą už penkis pažeidimus

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-11-29


Pastaruoju metu įvairius institucijų nurodymus teismams skundžianti Dumpiuose atliekų kompostavimu užsiimanti bendrovė „Branda LT“ kreipėsi į teismą ir dėl 300 eurų dydžio baudos, kurią jai aplinkosaugininkai buvo skyrę už penkis užfiksuotus pažeidimus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai patikrinimo metu buvo nustatę, kad „Branda LT“ savo aikštelėje Dumpiuose laikė 4 438 tonas atliekų, kai pagal turimą leidimą gali laikyti tik 2070 tonų. Taip pat buvo nustatyta, kad kompostuotojai nevykdo įsipareigojimo priimtas bioskaidžias atliekas sudėti į kaupus per 3 darbo dienas; kad išduotuose komposto kokybės pažymėjimuose nėra nurodomi išduoto komposto kiekiai. Kaip pažeidimas įvardinta ir tai, jog Branda LT“ iš AB „Klaipėdos vanduo” džiovintą nuotekų dumblą priėmė negavus mikrobiologinių-parazitologinių jo tyrimo protokolų, o iš UAB „Philip Morris Lietuva” – pelenus, kuriuose chromo kiekis viršijo teisės aktais nustatytą didžiausią leidžiamą chromo koncentraciją (leistina 30 mg/kg, o pelenuose buvo 41,8 mg/kg).

Be kitų argumentų byloje „Branda LT” naudojo ir tuos, kurie jau ne kartą nuginčyti kitose jos inicijuotose bylose – bendrovė tikina, kad atliekomis turi būti laikomos tik tos, kurios nėra pradėtos naudoti arba apdoroti. Esą patikrinimo metu buvo tik 1838 tonos atliekų,  o visa kita jau buvo kompostas.

Tačiau  bylą išnagrinėjusi teisėja Vita Valeckaitė priminė teisminę praktiką formuojančio Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą, bylojantį apie priešingą atliekų sąvokos traktavimą. Akcentuotas ir faktas, kad įmonės vadovas Evaldas Stakė buvo kviestas į ekonominės nuobaudos skyrimo nagrinėjimą, tačiau į posėdį neatvyko, jokių paaiškinimų ar prieštaravimų dėl konstatuotų pažeidimų nepateikė.

„Teismas neturi pagrindo konstatuoti paskirtos ekonominės sankcijos neteisėtumo”, – konstatavo teismas ir paliko tą pačią 300 Eur baudą, kuri yra už tokius pažeidimus taikomoje sankcijoje nustatytos baudos vidurkis.

Šis sprendimas dar būti skundžiamas LVAT.


  2019-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt