P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl mokytojo vardo pasisavinimo – ikiteisminis tyrimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-29


Susipažinus su vienos uostamiesčio mokyklos chemijos mokytojo skunde išdėstytais argumentais, Klaipėdos apygardos prokuratūroje nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimas.

Pagal skunde išdėstytus argumentus, mokytojo vardu buvo sukurta netikra anketa socialiniame tinkle, iš kurios kitiems asmenims buvo siunčiamos seksualinės ir kitokios necenzūrinio pobūdžio žinutės.

„Prokuratūra patyčių bet kokiomis formomis ir apraiškomis netoleruos, todėl yra priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą, kurio tikslas – nustatyti asmenis, kurie už savo veiksmus atsakytų teisinėmis priemonėmis. Mokytojas yra asmuo, vykdantis viešojo administravimo funkciją, tad ikiteisminis tyrimas bus atliekamas ne dėl privataus asmens vardo pasisavinimo, tačiau dėl viešojo administravimo funkciją vykdančio asmens vardo pasisavinimo“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

Portalas 15min.lt šią savaitę rašė, kad su tokia situacija susidūrė pernai rudenį Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje chemijos mokytoju pradėjęs dirbti iš Druskininkų čia persikraustęs Nerijus Dzingelevičius. Uostamiesčio policija tyrimą buvo nutraukusi.


  2019-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt