P0

Politika

Etikos sargams apskundė Agnę Bilotaitę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-11-29


Seimo narė valstietė Agnė Širinskienė kreipėsi į etikos sargus dėl žiniasklaidos pranešimų, kad klaipėdietės Seimo narė, konservatorė Agnė Bilotaitė Seimo viešbutyje buvo jau ne pirma kadencija užėmusi butą, nors jame faktiškai jau ilgą laiką negyvena.

Agnė Bilotaitė. Algirdo Kubaičio nuotr.

„Yra keista, kai Seimo narė, kartu su vyru, kaip skelbiama žiniasklaidoje, gyvenanti dviejų milijonų eurų vertės 500 kv.metrų name, dar reikalauja Seimo viešbučio ir, kas labiausiai tikėtina, nes nežino, kas apmokėdavo to buto išlaikymą, priverčia valstybę apmokėti už to nenaudojamo buto šildymą, komunalines ir kitas išlaidas. Be to, per minėtą laikotarpį, buvo situacijų, toje pačioje TS-LKD frakcijoje, kuomet kitiems Seimo nariams, kaip, antai, I. Haase, viešbutyje buvo sunku rasti butą, p.Haase vos nebuvo apgyvendinta Vyriausiosios rinkimų komisijos pastate, tuo tarpu jos kolegė nesivargino nenaudojamo buto apleisti”, – pranešime spaudai cituojama A. Širinskienė.

Kreipimesi, kuris pateiktas Etikos ir procedūrų komisijai, prašoma pripažinti, kad A.Bilotaitė piktnaudžiavo savo, kaip Seimo narės teisėmis, laikė užėmusi nenaudojamą ir valstybės lėšomis išlaikomą butą Seimo viešbutyje, nors jame pati negyveno bei apie tai neinformavo Seimo kanceliarijos. Dėl šių priežasčių prašoma įvertinti, ar A. Bilotaitė neturėtų grąžinti į valstybės biudžetą lėšų, kurias valstybė sumokėjo už jai skirto būsto išlaikymą.

A. Širinskienė kartu primena, kad tai ne pirmas atvejis, kai A. Bilotaitė „sau ir aplinkiniams taiko dvigubus standartus – deklaruodama didelį skaidrumą ji ilgą laiką buvo „pamiršusi“ deklaruoti savo gyvenimo partnerį G. Petrus ir su juo susijusius interesus, nors viešai buvo žinoma, kad jie gyvena kartu”.


  2019-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt