P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Pagerbė Klaipėdos jaunimo lyderius (5)

Gintarė Šimtininkaitė, „Atviros Klaipėdos" praktikantė
2019-11-30


Paskutinįjį lapkričio penktadienį, Klaipėdos piliavietėje aidėjo juokas, ovacijos ir plojimai – vyko jau tradicija tampantys Klaipėdos jaunimo apdovanojimai. Šiemetinio renginio tema – cirkas. Beje, šįkart visas vakaro veiksmas buvo verčiamas į gestų kalbą.

Klaipėdos jaunimo reikalų tarybos organizuojamuose rikimuose šįkart buvo 12 nominacijų.

Gintarės Šimtininkaitės nuotr.

Pirmasis vakaro apdovanojimas įteiktas Gabijai Buivydaitei, kuri tapo Metų jaunimo ambasadore. Plačios šypsenos mergina džiaugėsi, jog atrado save ir gali atstovauti Klaipėdos jaunimo interesus.

Metų savanore tapusi Aurika Kubiliūtė sakė, jog būti savanoriu, tai vienas geriausių jos sprendimų.

„Anksčiau aš visada bijodavau klausimo apie tai, ką aš veikiu, ko noriu. Dabar esu laiminga, jog turiu atsakymą ir galiu įkvėpti kitus tapti savanoriais”, – mintimis dalinosi A. Kubiliūtė.

Metų jaunimo organizacijos apdovanojimas atiteko „Jaunimo linijai”, kuri vienija daugiau nei 300 savanorių, siekiančių, jog kiekvienas jaunas žmogus, kuriam reikalinga pagalba, turėtų su kuo pasikalbėti.

Renginio svečiams net 2 kartus teko suklusti ir nugalėtojus pasitikti ne ovacijomis ir plojimais, o gestais, nes Metų jaunimo projektu bei Metų nugalėtoja buvo pripažinta Klaipėdos jaunimo kurčiųjų organizacija, kurių džiaugsmas buvo tylus, tačiau jaučiamas kiekvieno svečio.

Metų jaunimo lydere tapusi Milda Matulevičiūtė ne tik pasidalino padėkos žodžiais savo komandai, bet ir garsia skanduote.

Metų jaunimo partneriu pripažinta „Apskritasis stalas”. Pilietiškiausia jaunimo organizacija išrinkti Maltos ordino pagalbos tarnyba Jaunieji maltiečiai.

Nominacijos „Metų prisikėlimas” laurai teko „Erasmus studentų tinklas Klaipėdoje”. Pradėjusi veikti, bet vėliau savo veiklą sustabdžiusi bendruomenė atgimė vėl susivienijus Klaipėdos universitetams ir kolegijoms.

Miesto straipsnių vidus

Metų pilietiškiausia šeima pripažinti Laurynas Gečius ir Irma Radavičiūtė. L. Gečius dalinosi, jog visuomeninei veiklai jis skyrė net 10 metų savo gyvenimo. Per šiuos metus, būtent savanoriaudamas, surado savo antrąją pusę ir sukūrė šeimą.

Ypač daug optimizmo pažėrė „Metų klaipėdiečių nominacija”, kurioje nugalėjo Dominykas Dirkstys, garsinantis ne tik Klaipėdą Lietuvoje, bet ir Lietuvą kovos sporto čempionatuose. Savo padėkos žodžius D. Dirkstis skyrė treneriui bei pažadėjo, jog ateityje į Klaipėdą atveš dar ne vieną nugalėtojo titulą.

„Galbūt skambės labai banaliai, bet nebijokite svajoti, nes svajonės tikrai pildosi” – įkvėpimu dalinosi nominacijoje „Metų jaunasis verslininkas” nugalėjusi Indrė Razbadauskaitė-Venskė.

Šiuose rinkimuose savo nuomonę galėjo išreikšti ir „Atviros Klaipėdos” skaitytojai. Jų atiduoti balsai sudarė pusę balų, o likusius skyrė Klaipėdos miesto savivaldybės Jaunimo reikalų taryba.

Gintarės Šimtininkaitės nuotr.


  2019-11-30

  5 komentarai “Pagerbė Klaipėdos jaunimo lyderius”

  1. AvatarAurėja (IP: 86.100.151.119)

   O jūs nepamastėt, kad gal tema buvo cirkas ar teatras? Aš čia nieko blogo nematau. Iš nuotraukų atrodo gražus renginys. Žmones, kodėl jums viskas blogai? Kažkas vyksta Klaipėdoje blogai, nevyksta vėl blogai. Geriau padidžiaukite, kad jaunimas ne gatvėmis šlaistosi, bet dar ir savanoriauja, užsiima menais, sportuoja….

  2. AvatarLoreta (IP: 85.232.128.55)

   Ar teisingai suprantu,kad šitas renginys buvo tik kviestiniams? Nes neradau informacijos apie apdovanojimų vietą ir laiką viešoje erdvėje. Keistoka, nes balsuoti galėjo visi, o renginyje dalyvauti tik išskirtiniai…P.S. klounų/mimų – iš ties per daug. Toks įspūdis, kad renginys skiriamas tam tikto teatro viešinimui. O gal aš klystu?

  3. AvatarKodėl (IP: 188.69.215.194)

   didžioji dalis nuotraukose esančių veikėjų yra klounai? Kaip jie susiję su Klaipėdos jaunimu? Ar tai aliuzija į veidmainystę, kaukę?

   • AvatarGintarė (IP: 90.131.43.93)

    Tai ne klounai, o mimai. Mimai tai pantomimos meistrai. Na, o pantomima tai plastinė kūno kalba, kuomet mintys reiškiamos judesiais. Mimas, pasitelkęs kūno plastiką ir veido mimiką, turi galimybę žiūrovui perteikti ne tik situaciją, bet ir vidinius personažo išgyvenimus, nepanaudodamas nė trupučio kalbos. Pantomima remiasi ne žodžiais, o žmogaus kūno galimybėmis. Taip pat remiamasi dramos, ir muzikos spektaklių elementais. Kitaip tariant, tai kūryba, emocijos, laisvė, saviraiška.

   • AvatarTas pats (IP: 78.57.245.154)

    Ok. Tai kodėl tiek daug mimų? Ar Klaipėda labai linksmas miestas, dėl to jų tiek daug?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt