P0

Kultūra

Etnokultūros centras: žemaitiški aprėdai ir koncertas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-02


Kitą pirmadienį, gruodžio 9 d.,17.30 val., Žemaitijos metų užbaigimui Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma tekstilės paroda „Žemaitiškų aprėdų spalvos ir raštai“.

Parodoje dalyvaus sertifikuotos audėjos (audėjai) ir pradedantieji meistrai iš įvairių Žemaitijos kampelių: Gargždų, Raseinių, Kretingos, Raguviškių, Palangos, Platelių, Šiaulių. Parodos metu Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis ,,Mėguva“ (vad. Z. Baniulaitytė ir D. Šeduikienė) pristatys programą „Mūsa pastrajē“.

Audinių gaminimas ‒ labai senas amatas. Apie jį žmonės nusimanė jau keli tūkstančiai metų prieš Kristaus gimimą. Kai dar nebuvo staklių, audeklai buvo pinami rėmuose. Ilgainiui audimas darėsi vis sudėtingesnis, įrankiai tobulėjo, patyrimas didėjo. Lietuvoje nebuvo sodybos be audimo staklių ir kiekviena moteris (geriau ar prasčiau) mokėjo austi. Pokaryje namudinis audimas pradėjo sparčiai nykti ir tapo tik „Dailės“ kombinatų globojamu suvenyrų gaminimo amatu. Šiems kombinatams išnykus, liko tik keliolika senyvo amžiaus audėjų, kurios dar mokėjo tradicinio audimo amatą. Pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui paskelbus valstybinę tradicinės tekstilės atgaivinimo programą ir populiarėjant tradiciniam tautiniam kostiumui, audimo amatas atgyja ir darosi vis populiaresnis. Šiandien Žemaitijoje rankinis audimas tradicinėmis staklėmis vėl gyvas.

Parodai žemaičių tautinio kostiumo audinius pateikė Jurgita Balvočienė, Zita Baniulaitytė, Jonas Beinorius, Monika Blažukienė, Ramutė Jagnorienė, Dalia Jakštienė, Diana Jokubauskienė, Kazė Katkienė, Ieva Kavaliauskė, Irina Klemenienė, Ramunė Našlėnienė, Sandra Paulauskienė-Bučiūtė, Zita Paulikienė, Ramūnė Petkuvienė, Laimutė Puidokienė, Diana Rakauskienė, Antanas Sendrauskas, Marija Striaukienė, Galina Švedienė, Jadvyga Tamašauskienė.

Paroda veiks iki 2020 m. sausio 6 d

O antradienį, gruodžio 10 d. 18 val. Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Kuršiukai“ (vad. G. Kochanskaitė ir A. Vozgirdas) klaipėdiečius ir miesto svečius pakvies į ramų ir jaukų adventinį-kalėdinį koncertą „Dega ugnelė“.


Kultūros straipsnių vidus

2019-12-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt