P0

Regionas

Gargždų turgaus auditas atskleidė daug pažeidimų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-02


Pažeidinėjami įstatymai, sklypas, kuriame vykdoma turgavietės veikla, neįregistruotas, su dalimi prekybininkų nėra sudarytos nuomos sutartys. Buvusi valdyba neatliko savo pareigų, įmonė dirba nuostolingai, o vadovas iki šiol neatleistas iš užimamų pareigų, nors jo kadencija jau seniai pasibaigusi. Ir tai tik dalis pažeidimų, kuriuos aptiko Gargždų turgaus veiklą tikrinę auditoriai, praneša Klaipėdos rajono savivaldybė.

„Google” nuotr.

Anot jos pranešimo, auditoriai konstatuoja, kad UAB „Gargždų turgus“ veikla neekonomiška, neefektyvi, nevykdoma vidaus kontrolė, nevaldomos rizikos. O blogus įmonės finansinius rodiklius lemia tai, kad darbas bendrovėje organizuojamas prastai.

Iš atskaitos aiškėja ir tai, kad turgaus veikla buvo vykdoma ant žemės sklypo, kuris net nėra įregistruotas Nekilnojamojo turto registre, nėra patvirtintos turgavietės schemos, nors to reikalauja įstatymai. Auditorių manymu, taip atsitiko todėl, kad bendrovės vadovas galimai tinkamai neatliko savo pareigų. Be to, pažeistas ir Akcinių bendrovių įstatymas – valdyba turgaus vadovą turėjo atleisti pasibaigus jo kadencijai, tačiau tai nebuvo padaryta.

„Iš tiesų audito išvados švelniai tariant šokiruoja. Panašu, kad buvusiai Savivaldybės vadovybei visiškai nerūpėjo įmonė, kurios savininkė ji yra. Tą konstatuoja ir auditoriai, kurių ataskaitoje pabrėžiama, kad Savivaldybė neužtikrino turgaus veiklos skaidrumo ir viešumo. Tad, daug metų Savivaldybės įmonė pažeidinėjo įstatymus, dirbo neefektyviai, o buvęs administracijos direktorius, kuris turi atstovauti pagrindinio akcininko interesams, ir politinė vadovybė į tai nereagavo“, – pranešime spaudai cituojamas Savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas.

Auditorių atskaitoje pabrėžiama, kad valdyba pažeidinėjo įstatymus, nes neskyrė jokio dėmesio bendrovės ir jos vadovo veiklos kontrolei, nėra pareiškę jokių pastabų turgaus vadovui, o veiklos ir finansų kontrolė buvo atliekama tik formaliai. Tokie veiksmai kelia rizikas, kad įmonės turtas gali būti švaistomas ar net pasisavinimas, ̶teigia auditoriai.

„Auditoriai išsiaiškino, kad su dalimi prekiaujančių turguje net nebuvo pasirašytos nuomos sutartys, dalyje sutarčių neįrašyti patalpų nuomos plotai, tad neaišku, ar jie sumoka tiek, kiek privalo. Be to, dalis prekybininkų visiškai nemoka už elektros energiją, nors tai privalo daryti. O už dalį darbų, kuriuos bendrovė pirko iš tiekėjų, pasirinkusi savo nuožiūra, net neišrašyti darbų priėmimo–perdavimo aktai. Tai mažų mažiausiai neūkiškumas ir aplaidumas“, – teigia A. Bogdanovas.

Pasak administracijos vadovo, jau artimiausiu metu, atsižvelgiant į audito ataskaitą, Savivaldybė įpareigos valdybą sukurti ilgalaikius bendrovės strateginius tikslus ir viziją. Valdybos įvertinimui bus perduota ir auditorių ataskaita. Ji turės priimti sprendimus dėl įmonės veiklos ir vadovo. Vykstant šiems procesams, prekybininkams nerimauti esą nereikia – turgus ir toliau tęs savo veiklą.

UAB „Gargždų turgus“ nėra pateikusi duomenų Registrų centrui, kas sudaro šios bendrovės valdybą. Pagal paskutinius viešai skelbiamus duomenimis įmonės direktorė yra Danutė Jonikaitė. Pagal paskutinius Registrų centrui pateiktus duomenis 90 proc. bendrovės akcijų priklausė Klaipėdos rajono savivaldybei, po 2,5 proc. valdė Vytautas Čeledinas, Romuladas Mazalas, Zita Rekašiutė ir Vladas Šepetis.


  2019-12-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt