P0

Regionas

Kur tarnaus jaunuoliai iš Vakarų Lietuvos?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-02


Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad pirmadienį trys Lietuvos kariuomenės kariniai vienetai pasitiko nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karius. Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo daugiau kaip 550 karo prievolininkų.

Lietuvos kariuomenės nuotr.

Anot pranešimo, Klaipėdos regiono jaunuoliai rinkosi Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalioną Panevėžyje, taip pat Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalioną. Šį neseniai įkurtą karinį vienetą gausiausiai rinkosi būtent karo prievolininkai iš Klaipėdos.

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šiandien daliniuose pradėjo ir 11 merginų. Daugumą visų atvykusiųjų – karo prievolininkai, į tarnybą atvykę savo noru arba pirmumo tvarka.

Pirmosiomis tarnybos kariniuose vienetuose savaitėmis kariai įveiks bazinį kario kursą, per kurį bus susipažindinti su karo taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, taip pat ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Kitame tarnybos etape šaulktiniai veiks jau padalinio (skyriaus, būrio, kuopos) sudėtyje, tobulins karines žinias ir įgūdžius, veikdami mūšio lauke pagal kariams priskirtas karines specialybes bei pareigas.

Šiais metais liko dar du Lietuvos karo prievolininkų vykimai į karinius dalinius atlikti NPPKT. Gruodžio 4 d. Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas pasipildys daugiau nei kuopa NPPKT karių, o gruodžio 16 d. per 70 NPPKT karių sustiprins Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalioną Vilniuje.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – tai nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, kurią atlikdamas per 9 mėnesius karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą bei pasirengia veikti kariniame vienete. Karo prievolininkai taip ne tik įgyja galimybę tapti profesinės karo tarnybos kariais, bet ir tapdami parengtojo rezervo kariais, atlieka konstitucinę pareigą ginti valstybę ginkluoto užpuolimo atveju.


2019-12-02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt