M. L. Rėzos premija – profesorei Ruth Leiserowitz

Regionas

Neringos savivaldybė praneša, jog jos Tarybos sprendimu Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija skirta prof. dr. Ruth Leiserowitz.

Vienuoliktą kartą teikiama premija R. Leiserowitz skirta už Kuršių nerijai ir Mažosios Lietuvos (Prūsų Lietuvos) kultūros tradicijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybišką veiklą mokslinėje tiriamojoje ir kultūros puoselėjimo veikloje.

Premija skirta atsižvelgiant į Liudviko Rėzos kultūros centro tarybos (kuratoriumo) siūlymą. Mokslininkės kandidatūrą premijai gauti pateikė Thomo Manno kultūros centras.

Anot Thomo Manno kultūros centro atstovų, profesorė R. Leiserowitz yra asmenybė, palikusi ryškų pėdsaką Neringos kultūriniame gyvenime. Jos mokslinė ir kultūrinė veikla jau tris dešimtmečius yra susijusi su Neringa ir miesto garsinimu tarptautinėje arenoje.

1995-aisiais Nidoje įsteigus Thomo Manno kultūros centrą, R. Leiserowitz tapo viena pirmųjų centro darbuotojų (1996-1999), jau tuo metu prisidėdama prie to, kad centras taptų intensyvių Baltijos jūros regiono kultūros mainų vieta. Nuo 2009-ųjų R. Leiserowitz yra tarptautinio kuratoriumo, kuruojančio Thomo Manno kultūros centro veiklą, pirmininkė. Per šį laikotarpį surengta vienuolika Thomo Manno festivalių, kasmet sutraukiančių į Nidą gausybę intelektualiosios kultūros mėgėjų.

Profesorė ne tik aktyviai dalyvauja Thomo Manno kultūros centro veikloje, organizuojant konferencijas, skirtas Rytų Prūsijos istorijai, bet ir moksliniais darbais populiarina Kuršių nerijos vardą istoriniame kontekste.

Mažosios Lietuvos tema R.Leiserowitz moksliniuose darbuose atsirado neatsitiktinai. Mažosios Lietuvos paveikslas gyvas istorikės šeimos atmintyje, ypač tėvo, kuris gimė ir augo netoli Šilutės, pasakojimų dėka. Ji – pastoriaus dukra, augusi Rytų Vokietijoje, nuo pat vaikystės girdėjo pokalbius apie Mažąją Lietuvą, apie ten gyvenusius didlietuvius ir mažlietuvius, žydus ir lenkus, apie tą daugiasluoksnį pasienio ruožą, kuriame susipynė skirtumai ir įvairovė, kuriame buvo suvokiamas kito kitoniškumas. Todėl jos mokslinių studijų temos apima ir šių dienų Vakarų Lietuvos regioną, o to istorinio regiono dalimi visada buvo ir Kuršių nerija.

Premija tradiciškai bus teikiama sauso mėnesį, minint M. L. Rėzos gimtadienį.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Sovietinio barbarizmo aktui – 70

Šią gegužės 21-ąją sukanka lygiai 70 metų, kai Lietuvos TSR ministrų taryba nurodė tuometinės Klaipėdos srities valdžiai išskirti sklypą, kuriame ...
2023-05-21
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Kintanti Kuršių nerija: praeityje ir dabar

Lygiai prieš dvidešimt metų, gruodžio 2 dieną Kuršių nerija, kaip bendras dviejų valstybių objektas, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. ...
2020-12-02
Skaityti daugiau

Svarbu, Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas

Žydai apleidžia Klaipėdą

Rašinių ciklas „Tarpukario Klaipėdos kaleidoskopas” toliau pasakoja, kokius įvykius 1923-1938 metais Klaipėdos kraštui atnešė lapkričio mėnesiai. Paskutiniais rudens mėnesiais buvo ...
2020-11-28
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This