P0

Švietimas

Pojūčių laboratorijoje vaikai mokėsi tolerancijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-03


Tarptautinei žmonių su negalia supratingumo dienai paminėti skirtame renginyje ,,Aš neabejingas, o tu?“, kuris vyko Klaipėdos universitete, Lietuvos jūrų muziejus pristatė sensorikos pojūčių laboratoriją. Kartu su Delfinų terapijos centro komanda laboratorijoje darbavosi Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros dėstytojai ir studentai.

Alfonso Mažūno nuotr.

„Mūsų siekis buvo leisti pažinti pačiam kito negalią per pojūčius, – muziejaus pranešime cituojama Delfinų terapijos centro vedėja dr. Brigita Kreivinienė. – Leisti bent šiek tiek iš arčiau pajusti tai, ką išgyvena žmogus, turintis specialių poreikių“.

Laboratorijoje viešėjo  ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurie jau po metų eis į mokyklas, kur susidurs ir su kitokiais vaikais, ir su skirtingais jų poreikiais, bei pradinių klasių mokiniai.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės teigimu, labai svarbu ugdyti jaunosios kartos toleranciją, parodant, kad negalia nėra kliūtis draugauti ir kad jos labiausiai bijoma dėl nežinojimo ir nesupratimo.

„Tikimės, kad renginio metu įgautos patirtys įkvėps vaikus būti jautresniais ir leis geriau suprasti žmones su negalia“, – sakė O. Žalienė.

Renginį ,,Aš neabejingas, o tu?“ surengė Lietuvos jūrų muziejaus, Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra, Klaipėdos regos ugdymo centras, Klaipėdos „Litorinos mokykla“, Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba, VšĮ „Švietimo, sveikatos ir socialinių inovacijų centras“,  VšĮ „Vaiko raida”, globėjas – Klaipėdos Rotary „Aditės“ klubas.


  2019-12-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt