P0

Politika

Klaipėdiečių protestas prieš bendrąjį Lietuvos planą Vyriausybės nuomonės nepakeitė (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-04


Eglės seniūnaitijos, Miško kvartalo ir Melnragės bendruomenės pranešė trečiadienį Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų surengusios piketą, nes ministrų kabinetas sprendė, ar Seimui teikti dvi Lietuvos bendrojo plano koncepcijos alternatyvas, iš kurių įstatymų leidėjai turėtų pasirinkti vieną.

„Lietuvos bendrasis planas persmelktas sovietinio planavimo dvasia. O ir patys šio plano organizatoriai, pristatydami Lietuvos bendrąjį planą, didžiavosi, jog yra tęstinumas, kurio pradžia yra 1964 regiono planavimo schema. Plano pristatytojai apie jūrinę dalį nepasakojo. <…> Sovietinio planavimo principai buvo perkelti į Lietuvos bendrąjį planą ir 2002 m. patvirtinti Seime. 2002 m. Lietuvos bendrojo plano kūrėjai turėjo šiek tiek sąžinės, orumo ir Leningrado specialistų siūlytą Melnragės variantą pateikė tik kaip alternatyvą. Buvo pateikti du variantai: Melnragės išorinis uostas ir Būtingės išorinis uostas. Naujame 2030 m. Lietuvos bendrajame plane, kurį Lietuvos vyriausybė ruošiasi teigti Seimui patvirtinti siūlomas Melnragės išorinio uosto variantas, kaip progresyvesnis ir pigesnis. <…> Nei verkti, nei juoktis, kai Lietuvos bendrojo plano organizatoriai didžiuodamiesi teigia, kad Lietuva yra pirma tarp kaimynų: nei estai, nei latviai tokių planų neturi. Estai ir latviai galimai ir nesukurs tokių vystymosi planų, kaip Lietuva, nes mūsų kaimynai sėkmingai valosi nuo sovietinio tvaiko”, – rašė bendruomenių pranešime.

Anot pranešimo, „Lietuvai jokios žalos nebus nepriėmus tęstinio sovietinio planavimo produkto”.

Bendruomenės prašė Vyriausybės narių netvirtinti nė vienos iš dviejų teikiamų Lietuvos bendrojo plano koncepcijų. Klaipėdiečiai savo poziciją išdėstė ir posėdžio metu, tačiau tai ministrų nepaveikė – jie sprendimą priėmė bendru sutarimu.


2019-12-04

4 komentarai “Klaipėdiečių protestas prieš bendrąjį Lietuvos planą Vyriausybės nuomonės nepakeitė”

  1. Sugriaus Melnragė Klaipeda pavers pragaru ir zergančiu vežiu židiniu. Išvažios paskutinis jaunimas Kinai viešpataus Klaipėdoje….va o kučka otkatus jau gavo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt