P0

Kultūra

Kviečia į mitologinių dainų koncertą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-04


Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ ir Klaipėdos etnokultūros centras gruodžio 13 d., 17 val., kviečią 5 LMTA Klaipėdos fakulteto Koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) vyksiantį mitologinių dainų koncertą „Mėnesio svodba“.

„Klausytojai žvelgs į dangaus skliautą per mitologinį objektyvą, skambant dainoms ir sutartinėms, kuriose gyvas senasis žvilgsnis į pasaulį, o jame mėnuo – tėvelis, saulė – motulė, žvaigždės – seselės…”, – rašoma pranešime.

„Mėnesio svodba“ – naujausia folkloro ansamblio „Ratilio“ programa. Joje ieškoma mitologinio mąstymo šaknų, išryškinamos dangaus ir žmogaus gyvenimo paralelės. Dainose veikia dangiškoji pora – Saulė ir Mėnuo, – įkūnijanti visatos dualumą ir harmoniją. Prieš klausytojo akis atsiveria dangaus gyvenimo ciklas nuo Saulės patekėjimo ir kelionės per skliautą iki pat sutemų, kai naktiniame danguje sužimba Mėnuo ir žvaigždės.

„Koncerte „Mėnesio svodba“ liesis archajiški sutartinių sąskambiai, įvairių regionų mitologinės liaudies dainos, kurias papildys subtilios meditatyvios instrumentuotės. Atlikimo tradiciją tęsiančio, bet ir eksperimentuoti nebijančio ansamblio programoje taip pat nuskambės svarbiausius tradicinės muzikos principus išlaikiusi autorinė muzika/dainos. Po koncerto ratiliokai kvies klausytojus dar neskubėti namo, pabūti kartu ir padainuoti Kalėdų laikotarpio liaudies dainų”, – rašo organizatoriai.

Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ – tai seniausias Lietuvoje folkloro kolektyvas, puoselėjantis autentišką liaudies kultūrą ir ieškantis naujų tradicijos raiškos formų.


Kultūros straipsnių vidus

2019-12-04

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt