P0

Politikų tribūna

Dėl rinkimų kartelės mažinimo – išankstinis kreipimasis į prezidentą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-05


Valdantiesiems modifikavus pirminį pasiūlymą dėl žemės rinkimų kartelės Seimo rinkimuose, Liberalų sąjūdis paragino šalies vadovą vetuoti tokį įstatymą, jeigu jis būtų priimtas.

Pataisą dėl žemesnės kartelės šį rudenį inicijavo klaipėdietis iberalas Simonas Gentvilas, argumentavęs, kad tai būtų suvienodintas Seimo ir savivaldos rinkimų reguliavimą. Savivaldos rinkimams šiuo metu yra nustatytas 4 proc. partijoms ir 6 proc. koalicijoms taikomas rinkimų barjeras, o Seimo rinkimuose galioja atitinkamai 5 ir 7 proc. riba.

Tačia Seimas ketvirtadienį balsuodamas pritarė valdančiųjų siūlymui ją mažinti iki 3 proc. partijoms ir 5 proc. koalicijoms. Už tokį „valstiečių“ vadovo Ramūno Karbauskio ir Centro partijos vadovo Naglio Puteikio pasiūlymą ketvirtadienį per priėmimą balsavo 62 Seimo nariai, 44 buvo prieš, 5 parlamentarai susilaikė. Po šio balsavimo konservatorius Jurgis Razma frakcijos vardu paprašė pertraukos. Klausimas atidėtas kitam posėdžiui – dar liko balsuoti dėl viso įstatymo projekto pataisos priėmimo.

„Valstiečių dominuojamas parlamentas į kadencijos pabaigą virsta vieta, kur nebelieka vietos racionaliai diskusijai, o bet kokia idėja gali tapti įrankiu konjunktūrinėms valdančiųjų manipuliacijoms. Nuoširdžiai pikta, jog mano siekis suvienodinti Seimo ir savivaldos rinkimų barjerus, galiausiai virsta į vieną iš savanaudiškiausių valdžios sprendimų: per Lietuvos parlamentarizmo istoriją dar nebuvo prieita prie situacijos, kuomet valdantieji bijotų nepatekti į Seimą ir dėl to mažintų kartelę. Nedviprasmiškas šalies vadovo įsikišimas, vetuojant tokias manipuliacines rinkimų įstatymo pataisas, iki Seimo rinkimų likus mažiau nei metams, suteiktų galimybę sugrįžti prie racionalaus šio klausimo nagrinėjimo“, – pranešime spaudai cituojamas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys S. Gentvilas.


2019-12-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt