Kultūra

Palangos orkestras kviečia į knygos ir CD pristatymo renginius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-05


Besiartinantį savaitgalį Palangos orkestras kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose. Knygos gimimo užkulisių istorijomis dalinsis jos autorės, kūrybos namų „Kregždynas“ įkūrėjos Viktorija Urbonaitė ir Laima Penek, Palangos orkestro dirigentas Vygantas Rekašius, o muzikuos pats kolektyvas.

Laima Penek nuotr.

Palangos orkestro knygos kelionė prasidės šeštadienį, gruodžio 7-ąją, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Sekmadienį knyga aplankys Skuodo rajono kultūros centrą, o pirmadienį, gruodžio 9-ąją, Palangos orkestras ir knygos autorės su gerbėjais Palangos koncertų salėje.

1953 m. įkurtas, du kartus naikintas ir vis atgimdavęs kolektyvas „Orkestro vasaros“ koncertais Palangos Birutės parko rotondoje tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią, dar kurorto įkūrėjų Grafų Tiškevičių laikais pradėtą orkestrinės muzikos koncertų tradiciją.

Tik ką išleistoje knygoje, pasak jos tekstų autorės Viktorijos Urbonaitės, atvirai pasakojama apie įspūdingą Palangos orkestro istoriją, šlovės ir liūdesio dienas, šventinius koncertus, nuotykius, partitūras, instrumentus, kasdienybę, repeticijas, nuovargį, meilę ir mirtį peržengiančią ištikimą bičiulystę, apie muziką, užauginusią ne vieną šiandienos Lietuvos kartą. Knygoje skaitytojai ras ir kompaktinę plokštelę, kurios įrašams pasirinkti vieno talentingiausių pokario kartos kompozitorių, nuosaikaus modernisto Eduardo Balsio kūriniai pučiamųjų orkestrui.

RENGINIŲ DATOS

Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4) gruodžio 7 d., 18 val.,

Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g. 1) gruodžio 8 d., 14 val. 

Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43) gruodžio 9 d., 18 val. 

Kultūros straipsnių vidus

Renginiai nemokami.


2019-12-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt