P0

Regionas

Vytauto Majoro vardo premija – medžio meistrui Algirdui Ridikui (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-05


Iš į šiemetinę Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtą 1 000 eurų Vytauto Majoro vardo tautodailininko premiją pretendavusių 5 kandidatų atrankos komisijos nusprendė laureatu paskelbti Priekulės seniūnijoje gyvenantį medžio drožėją Algirdą Ridiką. Taip nuspręsta įvertinti jo meistriškumą, aktyvią ir kūrybingą veiklą tautodailės srityje bei Klaipėdos rajono vardo garsinimą.

Algirdas Ridikas

Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos tikslas – skatinti Klaipėdos rajono liaudies meno kūrėjų aktyvumą, kūrybiškumą, meistriškumą, pagerbti tautodailininkus, tęsiančius senųjų amatų tradicijas. Ji skiriama Klaipėdos rajone gyvenantiems ir dirbantiems Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos nariams, meno kūrėjams, priklausantiems Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijai, tradicinių amatų meistrams, kurių gaminiai yra sertifikuoti už aktyvią, kūrybingą veiklą tautodailės srityje. Kandidatus Premijai gauti gali siūlyti Klaipėdos rajono kultūros ir švietimo įstaigos, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, pavieniai asmenys.

Šių metų premijos laureato A. Ridiko kūryboje vaizduojami siužetai artimi liaudies tapyboje dominuojantiems motyvams: gamtos scenos, istoriniai įvykiai ir portretai, religiniai siužetai. Per pastaruosius penkerius metus tautodailininkas yra eksponavęs savo darbus daugiau nei 15-oje parodų ne tik Klaipėdos apskrityje, bet ir už jos ribų.

„Ilgametis tradicinių amatų puoselėtojas skatina ir jaunimą, moko juos medžio drožybos subtilybių“, – apie laureatą sako Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė.

Pasak komisijos pirmininkės, mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, visų atrankoje dalyvavusių tautodailininkų darbai buvo techniški ir aukšto meninio lygio, kiekvienas buvo vertas laimėjimo, tačiau pranašumą lėmė tai, kad A. Ridikas aktyviai dalyvavo parodose, mugėse, o tai irgi yra vienas iš atrankos kriterijų renkant laureatą.

Premijos laureatas A. Ridikas gimė 1963 m. vasarį. Mokėsi Klaipėdos Dailės mokykloje, vėliau baigė tuometį Telšių taikomosios dailės technikumą. 1999 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu (dabar atstovauja Gargždų sekcijai), o dar po šešerių metų jam suteiktas ir Meno kūrėjo statusas. Tautodailininko darbai jau yra pasklidę po visą pasaulį.

Premija Algirdui Ridikui bus įteikiama Klaipėdos rajono tautodailininkų parodos atidarymo metu gruodžio 6 d. (penktadienį) 16 val. Gargždų krašto muziejuje.


  2019-12-05

  Vienas komentaras apie “Vytauto Majoro vardo premija – medžio meistrui Algirdui Ridikui”

  1. AvatarAlma T. (IP: 195.182.76.3)

   Nuoširdžiausi sveikinimai su kūrybos įvertinimu,
   dar daugiau naujų neišsenkančių idėjų “drožiant” medį bei sukuriant naujus motyvus

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt