P0

Kriminalai ir nelaimės

Kontrabandą gabenę vyrai pripažinti kaltais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-06


Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokurorės skundą, tris prieš tai išteisintus vyrus pripažino kaltais dėl kontrabandos gabenimo ir jiems skyrė pinigines baudas.

Bylos duomenimis, veikdami bendrininkų grupėje, trys vyrai sutarė, kad į Lietuvą neteisėtai atgabens daugiau nei 4 tūkstančius pakelių cigarečių, nepažymėtų akcizo ženklais.

Du kaltinamieji pasidaliję krovinį 2017 metų gruodį cigaretes be akcizo ženklų, paslėptas specialiai joms įrengtose slėptuvėse, į mūsų šalį įvežė per Nidos pasienio kontrolės punktą ir iškrovė viename iš Klaipėdos garažų. Bendra neteisėtai įvežtų cigarečių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, siekė daugiau nei 13, 5 tūkst. eurų.

Tačiau Klaipėdos apygardos teismas šių metų kovo 20 dienos nuosprendžiu vyrus dėl kontrabandos gabenimo ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis išteisino.

Visgi apeliacinis teismas prokurorės Saulės Pučkienės skundą patenkino ir vyrams skyrė pinigines baudas, siekiančias po beveik 9 tūkstančius eurų kiekvienam.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.


2019-12-06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt