P0

Regionas

Klaipėdos rajone planuojama atnaujinti dalį kelių (10)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-09


Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja apie naujus kelis didelius infrastruktūrą pagerinsiančius projektus. Kitais metais Priekulėje, Karklėje, Gargžduose ir Kretingalėje planuojama rekonstruoti dalį gatvių, įrengti nuovažas, pėsčiųjų takus, perėjas, iškiliąsias sankryžas bei apšvietimą. Skelbiama, jog tai – kelių mėnesių derybų su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) rezultatas.

Šiemet vos per pusmetį su LAKD buvo susitarta ne tik dėl Priekulėje esančios gatvės sutvarkymo, bet ir dar trijose seniūnijose esančių kelių atnaujinimo.

Pirmųjų darbų Klaipėdos gatvėje priekuliškiai galėtų sulaukti jau kitų metų rudenį. Rajono savivaldybės nuotr.

„Kiekvieną mėnesį važiuodavome į Automobilių kelių direkciją. Sėdėdavome, diskutuodavome, rodydavome didžiausius mūsų rajono skaudulius ir ieškodavome būdų, kaip juos galėtumėme spręsti. Šio sunkaus kelių mėnesių darbo rezultatas – pavyko pasiekti susitarimą ne tik dėl Priekulės šaligatvių ir dviračių takų, inžinerinių tinklų sutvarkymo šalia pagrindinės miesto Klaipėdos gatvės, bet išsiderėti ir tai, kad Savivaldybė, prisidėdama 30 proc., papildomai rekonstruos dar tris objektus. Kitaip tariant, mes už 2 milijonus eurų dabar galėsime įgyvendinti net kelis projektus keliose seniūnijose. Tai yra didelis laimėjimas“, – rajono savivaldybės pranešime cituojama vicemerė Audronė Balnionienė.

Pirmųjų darbų Klaipėdos gatvėje priekuliškiai galėtų sulaukti jau kitų metų rudenį. Tiesa, darbų pradžia gali nusikelti, jei užsitęstų rangovo pirkimo procedūros, tačiau viena aišku – Klaipėdos gatvė bus remontuojama. Kadangi šis kelias priklauso Automobilių kelių direkcijai, pirkimų procedūras ji planuoja pradėti jau kitų metų pradžioje. Savivaldybės dalis šiame projekte – 30 proc. Bus sutvarkyta per du kilometrus Klaipėdos gatvės ruožo, įrengti šaligatviai, dviračių takai, inžinerinė infrastruktūra.

Dar vienas projektas – rajoninio kelio ruožo Karklėje ties „Pasakos“ stovykla kapitalinis remontas. Čia projektavimo darbai taip pat turėtų prasidėti kitų metų pradžioje. Bus įrengta perėja, priėjimai prie jos abiejose kelio pusėse, iškili sankryža.

2021-ųjų metų pradžioje turėtų prasidėti ir dalies kelio Gargždai-Kretinga kapitalinis remontas. Bus sutvarkytas beveik dviejų kilometrų ruožas – suformuota miesto gatvė, įrengtos reikalingos nuovažos, pėsčiųjų bei dviračių takai.

Kapitalinio remonto sulauks ir Klaipėdos gatvės ruožas, einantis per Kretingalės miestelį. Čia planuojama asfalto dangą atnaujinti beveik pusantro kilometro ruože, įrengti takus, vandens nuvedimo ir apšvietimo tinklus.

„Ir tai ne pabaiga. Mūsų siekis yra kuo labiau atnaujinti rajono kelių infrastruktūrą. Būtina tvarkyti ne tik senus kelius, bet ir tiesti naujus, formuoti pėsčiųjų takus, plėsti dviračių takų tinklą, atnaujinti ar naujai įrengti gatvių apšvietimą. Dalį šių darbų įgyvendinsime iš Savivaldybės biudžeto, dalį – kartu su Automobilių kelių direkcija. Štai ir dabar toliau deramės dėl dar trijų projektų, kuriuos norime įgyvendinti Sendvaryje, Veiviržėnuose, Gargžduose. Jei pavyktų pasiekti susitarimą ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartis, tai vien šiais metais jau būtų net 7 projektai mums prisidedant prie LAKD turimų objektų“, – teigia Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.


  2019-12-09

  10 komentarai “Klaipėdos rajone planuojama atnaujinti dalį kelių”

  1. AvatarArtūras (IP: 90.131.32.39)

   300 m ilgio Spalvų gatvė Kolotėje irgi reikalauja remonto!

  2. AvatarLT (IP: 78.62.144.64)

   Tikiu kad reikia tnaujinti ir Priekuleje, bet gal pirma reikia irengti kur visai nera ir nesaugu. Taip nemanot? Ka cia bandot ignoruoti? Fakta kad Sendvario seniunjoja labai auga ir labai daug statosi? Tai dziukites kad pleciasi statosi ir prisidekit prie to. Kaimai dabar nyksta bet ne ten sugalvos kazka atnaujinti. Patys paskui isaukiat kad zmones paskui nori priijunkti prie miesto, nes net elementaraus saligatvio nesugebat padaryti. Merdejanciuose kaimuose yra saligatviai ir gatviu apsvietimas. 21 amzius dar matai reikia saligatvio maldauti. Policijai irgi vienodai? Gal plyta pastatykit kad niekas nevaziuotu, o kas vaziuos iskarto bauskit, nes jums uzdrausti riboti ir bausti sekasi labausiai.

  3. AvatarVida (IP: 78.57.250.122)

   Išsistatė dar viena Klaipėda už Palangos kelio.Gražu.Suprojektuotas didelis gyvenamasis kvartalas – gražu. Keliai kaip džiunglėse – prieš dalinant sklypus ar nereikėtų pirma paruošti kelius.
   Lietingą oru pradedi galvoti kad laivelis būtų gerai.
   Mašinos juodos – purvas iki stogo , važiuoklės gadinamos ir visiem iki lempučių….
   Europa ?! Seniūnijos rankom sklaidosi nes net kelio lyginimas problema. Kur einam tokiu atveju?

  4. AvatarGitara (IP: 188.69.192.236)

   Kada apsvietima padarysit slengiuose ezero g?????

  5. AvatarJuozas (IP: 86.38.251.185)

   Trušelių . Agilos gatvė vasaros metu baisus dalykas zuja sunkvežimiai, lengvieji automobiliai dustame nuo dulkių.

  6. AvatarMindaugaa (IP: 84.15.185.248)

   Gargaždai, Gargždai… Paskaičiuokit prie Klaipėdos esančių gyvenamųjų kvartalų gyventojų finansinī GPM indėlį į ralono biudžetą. Čia retas dirba už minimalų atlyginimą. Bent autobusų laukimo stoteles įrenkite, nelaukdami nelaimingo atsitikimo

  7. AvatarLeliai II (IP: 84.15.188.36)

   Prie pat Klaipėdos Sendvario sen.priklausantis kelias neįmanoma važiuoti,todėl esame priversti sukti į Klaipėdos- Palangos kelią

  8. AvatarŽilvinas (IP: 82.135.212.40)

   Gargždai visi perkasti, sulopyti baisus keliai, ten jau lopyti neina, reikia naujai kloti asfaltą, bet tik iškloja naujai- tuoj kokias nors komunikacijas veda. Ir vel asfaltą gadina, kažkokia nesąmonė, ar taip galima?

  9. AvatarRenatas (IP: 188.69.215.214)

   Dviračių, pėsčiųjų takus… ar nėra svarbesnių objektų? Ištisi kilometrai duobėtų žvyrkelių laukia nesulaukia dėmesio! Nepamirškite ir kitų, straipsnyje nepaminėtų, seniūnijų

  10. AvatarKlaipediečiai (IP: 90.131.36.251)

   Kairių nepamirškite.Kiek metų dulkės ir dulkės.Žiema vaikai pėstute eina žvikeliu kuris pilnas duobių. Karinė technika pastoviai maršuruoja ir pridaro duobiu.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt