P0

Regionas

Kretingoje – diskusijos dėl Rotušės aikštės ateities (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-09


„Kokios Rotušės aikštės norime?“ – atsakymo į šį klausimą jau šį antradienį, 15–19 val., ieškos ekspertai, politikai ir gyventojai Kretingoje vyksiančioje konferencijoje ir atviroje diskusijoje.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje organizuojamame renginyje kviečiami aktyviai dalyvauti ir išsakyti savo nuomones dėl Rotušės aikštės visi rajono gyventojai.

Pirmojoje renginio dalyje pranešimus skaitys istorikai, architektai, kraštovaizdžio specialistai, miestų vystymo ekspertai, kurie apžvelgs Rotušės aikštės istoriją, aptars aikštės ir skvero problematiką, jų būklę, numatomus rekonstrukcijos darbus, transporto srautų reguliavimą, paveldosaugos reikalavimus.

Antroji renginio pusė bus skirta apžvelgti Rotušės aikštės ir skvero tvarkymo idėjas, išgirsti gyventojų poreikius ir lūkesčius bei atvirai diskutuoti apie aikštės vystymo perspektyvas. Diskusijoje dalyvaus Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vedėja Audronė Puzonienė, istorikas, Kretingos muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei Julius Kanarskas, architektas, humanitarinių mokslų daktaras prof. dr. Petras Grecevičius, architektas Vytenis Rudokas, Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, Kretingos rajono savivaldybės vyr. architektė Reda Kasnauskė bei visi pageidaujantys pasisakyti gyventojai.

„Pakvietėme ekspertus ir gyventojus aptarti, ko reikėtų, kad Rotušės aikštė taptų patraukli rajono žmonėms. Nuomonių girdime labai įvairių. Todėl nusprendėme eiti kitokiu keliu ir tartis su gyventojais dar prieš skelbiant konkursus ir projektuojant vizijas. Siekiame pirmiausia išsiaiškinti, kokie žmonių lūkesčiai, ko reikia įvairioms gyventojų grupėms – nuo Rotušės aikštės prieigų gyventojų, verslininkų iki senjorų, jaunų šeimų ir jaunimo“, – pranešime spaudai cituojamas Kretingos rajono meras A. Kalnius.

Konferencija ir vieša diskusija „Kokios Rotušės aikštės norime?“ – tai dalis Kretingos rajono savivaldybės inicijuojamų atvirų diskusijų dėl centrinės miesto aikštės ateities. Savivaldybė kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija jau atidarė parodą apie Rotušės aikštės istorinę raidą, kuri iki 2020-ųjų sausio 5 d. bus eksponuojama Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos erdvėse.

Gruodžio ir sausio mėnesiais taip pat bus vykdoma sociologų parengta Kretingos rajono gyventojų apklausa, kuri atskleis visuomenės nuomonę dėl centrinės miesto aikštės ateities ir vystymo vizijos. Remiantis apklausos rezultatais, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija parengs išvadas ir rekomendacijas, kurios taps pagrindu tolimesniems žingsniams planuojant Rotušės aikštės vystymą.


2019-12-09

Vienas komentaras apie “Kretingoje – diskusijos dėl Rotušės aikštės ateities”

  1. Pagalvokit.kaip bernardinai sutvarkė Vilniu. nereikia daryt klaidų Kretinga .tai žmonės kurie tiki Dieva

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt