P0

Regionas

Neringoje vėl galės leistis mažieji orlaiviai?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-12


Neringos savivaldybė praneša nuosekliai dirbanti, kad artėjančią vasarą Nidoje vėl galėtų leistis mažieji orlaiviai. Šio siekio įgyvendinimui buvo parengtas projektas, numatantis Nidos lauko nusileidimo aikštelės statuso keitimą į aerodromo.

Kaip sekasi įgyvendinti projekte numatytus darbus susitikimo su Neringos meru Dariumi Jasaičiu metu domėjosi Seimo narys, einantis Aplinkos apsaugos komiteto nario pareigas, Petras Nevulis, Panevėžio aeroklubo viršininkas Bronius Zaronskis bei Klaipėdos sklandymo klubo pirmininkas Algimantas Skurdenis.

Po keliolikos metų pertraukos mažieji orlaiviai Neringoje leidosi prieš trejus metus, 2016-aisiais. Po metų, 2017-aisiais, įsigaliojo Lietuvos kariuomenės vado įsakymas, apribojantis civilinių orlaivių skrydžius Lietuvos Respublikos pasienio zonoje. Šis apribojimas pradėtas taikyti ir Nidos lauko nusileidimo aikštelei.

Atsižvelgiant į tai, kad nauja tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, pradėti žingsniai, siekiant pakeisti Nidos aikštelės statusą. Šio klausimo svarstymas vyko įvairiose šalies institucijose, buvo diskutuojama ir su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatu. Institucijų atstovams sutarus, buvo parengtas projektas lauko aikštelės statuso keitimui į aerodromo.

Anot D. Jasaičio, kad Nidoje vėl galėtų leistis mažieji orlaiviai, bus atlikti miškotvarkos projekte numatyti darbai. Taip pat atliekamas žymėjimas ir įrangos montavimas (vėjarodės bei priešgaisrinės įrangos). Atlikus šiuos darbus bus kreipiamasi į Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos departamentą dėl leidimo aerodromui eksploatuoti gavimo.

Galimybe nusileisti Nidoje nuolatos domisi užsienio oreiviai, periodiškai besikreipiantys į Neringos savivaldybę bei turizmo informacijos specialistus. Skelbiama, jog daugiausia tokių užklausų sulaukta iš Vokietijos.


2019-12-12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt