P0

Kriminalai ir nelaimės

Rimkuose iš traukinio cisternos išsiliejo apie 10 tonų dyzelino (atnaujinta) (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-12-13


Ketvirtadienį pavakary Rimkuose nuo bėgių nuvažiavus traukinio sąstato cisternoms, į aplinką išsiliejo dyzelinas.

Apie nelaimę Bendrajam pagalbos centrui pranešta apie 17 val.

Kaip „Atvirą Klaipėdą” informavo „Lietuvos geležinkelių” korporatyvinės komunikacijos vadovas Tomas Digaitis, pirminiais duomenimis, bendrovė „Gargždų geležinkelis” pristatė cisternas klientui, tačiau nebuvo pasirūpinta, kad jos būtų saugiai pastatytos.

„Todėl cisternos išriedėjo į Rimkų stoties teritoriją, kur „Lietuvos geležinkelių” budėtojų buvo operatyviai nukreiptos į aklikelį. Ten ir įvyko incidentas”, – sakė T. Digaitis.

Jo teigimu, preliminariai į aplinką išsiliejo apie 5 tonas dyzelino.

Kurį laiką dėl avarijos buvo uždaryta Rimkų geležinkelio pervaža, tačiau prieš 20 val. ji jau buvo atidaryta.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, į įvykio vietą atvykus ugniagesiams nustatyta, kad nuo geležinkelio bėgių, be šilumvežio, nuriedėjo ir nuvirto viena cisterna, dar viena buvo pasvirusi, o likusios trys stovėjo ant bėgių.

Visos cisternos buvo užpildytos dyzeliniu kuru, kiekvienoje – 66 t kuro. Iš nuvirtusios cisternos dyzelinas ištekėjo ant grunto paviršiaus, kitos cisternos nebuvo pažeistos.

Ugniagesių teigimu, likviduojant išsiliejusio kuro padarinius apie 300 m² grunto teritorija buvo padengta apsauginėmis putomis. Aplink išsiliejusio kuro zoną kastuvais buvo suformuotas pylimas. Kuro surinkimo siurbliais dyzelinas nuo grunto buvo renkamas į 200 l talpos statines. Panaudojus oro pagalves, cisterna buvo pakelta, kuro tekėjimas sustabdytas. Prijungus pompą, kuras perpumpuotas į autocisterną.

Apie 19 val. įvykio vietoje vadovavimą perėmė „Lietuvos geležinkelių” atstovai. Įvykio vietą apžiūrėjęs Klaipėdos civilinės saugos atstovas pranešė, jog įvykis ekstremalus, bet ekstremali situacija neskelbiama.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pranešė, kad preliminariais jų duomenimis, išsiliejo apie 10 tonų degalų.

Penktadienio rytą į įvykio vietą išvyko AAD Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Bus siekiama nustatyti į aplinką išsiliejusių teršalų kiekius, surinktų teršalų kiekius bei bus kontroliuojama, kaip vykdomi teritorijos tvarkymo darbai. Į įvykio vietą taip pat išvyko ir Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija, kad paimtų surinktų teršalų mėginius, siekiant nustatyti naftos produktų koncentraciją – nustatyti dyzelinio kuro kiekį surinktuose teršaluose. Tai esą yra svarbu siekiant kuo tiksliau įvertinti surinktą ir aplinką patekusių naftos produktų kiekius.

Baigus likvidavimo darbus, bus atliekami ekogeologiniai tyrimai.

Tikslus į aplinką patekęs naftos produktų kiekis paaiškės, aplinkos apsaugos pareigūnams, atlikus tyrimą. Nustačius aplinkoje likusių teršalų kiekius, bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala.


  2019-12-13

  2 komentarai “Rimkuose iš traukinio cisternos išsiliejo apie 10 tonų dyzelino (atnaujinta)”

  1. AvatarArunas (IP: 178.172.225.1)

   Nuotraukas pašalinkit, nes ta kompanija nevežioja jokio dizelino! Tai jau labai negražus žurnalistinis triukas!

   • Avatarakadministratorius (IP: 78.61.50.37)

    Atsiprašome, dėdami asociatyvią nuotrauką nepastebėjome, kad ant jos – konkrečios kompanijos pavadinimas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt