P0

Regionas

Kretingos dvaro parke – nauji vardiniai suoliukai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-13


Kretingos dvaro istoriniame parke oficialiai pristatyti gyventojų ir įstaigų parkui padovanoti vardiniai suoliukai.

Vasarą Kretingos muziejaus ir Kretingos rajono savivaldybės paskelbta akcija „Dovanoju parkui suoliuką“ kvietė verslininkus, visuomeninius judėjimus, politines partijas, šeimas ar pavienius asmenis padovanoti naujus suoliukus. Akcijoje sudalyvavusiųjų dėka Kretingos dvaro istoriniame parke iš viso įrengta 11 naujų suoliukų, paženklintų dovanotojų vardais.

„Akcija „Dovanoju parkui suoliuką“ siekėme ne tik pratęsti grafų Tiškevičių puoselėtas mecenatystės ir labdaros tradicijas, bet ir taip suteikti lankytojams malonesnį poilsį parke, praturtinti parko istoriją“, – pranešime spaudai cituojama Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Kretingos dvaro ir parko istorija kupina praradimų ir netekčių. Karai ir žmonių rankos sunaikino Vilniaus vyskupo Igno Masalskio XVIII a. įkurtą vaismedžių sodą, kuris ir buvo būsimo parko pradžia, vėliau grafų Zubovų išpuoselėtą peizažinį parką, kuris XIX a. pirmoje pusėje buvo pripažintas vienas tarp penkių gražiausių Telšių apskrityje. Į istorijos sąvartyną pateko ir grafo Juozapo Tiškevičiaus prieš 145 metus sukurtas augalų ir vandens harmonijos grožis, kuris kažkada traukė lankytojus iš visos Europos.

Šiuo metu jau yra atkurta parko takų struktūra, buvusių rožynų fragmentai, fontanas su skulptūra „Mergaitė su vandens skėčiu“. Taip pat jau atstatyta ir renovuota dalis Kretingos dvaro pastatų, o vasarą pradėti istorinės, reprezentacinės dvaro rūmų verandos atstatymo darbai. Juos užbaigus, bus įgyvendinta ir dar viena Kretingos muziejaus vizija – veranda taps nauja, įvairiems renginiams skirta Kretingos kultūrine erdve. Kartu bus išspręstos gaisrinės saugos bei žmonių evakuacijos, žmonių su negalia patekimo į muziejų problemos.

Beveik septyniasdešimties kvadratinių metrų ploto, ant aukšto tinkuoto mūro cokolio stovėjusi vienaukštė veranda buvo nugriauta po Pirmojo pasaulinio karo. Planuojama, kad po beveik šimtmečio pertraukos muzika šioje verandoje vėl skambės ateinančią vasarą.


  2019-12-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt