P0

Fotoreportažai, Kultūra

Aštuoni aktoriai – 40 metų su Klaipėdos dramos teatru

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-17


Klaipėdos dramos teatras praneša, kad sukanka keturiasdešimt metų, kai tuometinės Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose surinktas pirmasis aktorių kursas, numatytas specialiai Klaipėdos dramos teatrui, baigė aktoriaus meno studijas.

Šio kurso vadovai buvo legendinis režisierius Povilas Gaidys ir dėstytoja Elena Savukynaitė. Studijas 1980 metais drauge baigė šešiolika aktorių: Vida Kojelytė, Lina Krušnaitė, Nelė Savičenko, Edita Kauzaitė, Gediminas Kantauskas, Kęstutis Macijauskas, Alina Mikitavičiūtė, Lili Stepankaitė, Valentinas Klimas, Albertas Bartašiūnas, Kazimieras Žvinklys, Rimantas Pelakauskas, Vidas Jakimauskas, Igoris Reklaitis, Liubomiras Laucevičius, Kęstutis Žilinskas. Visi jie buvo priimti dirbti į Klaipėdos dramos teatrą.

Klaipėdos dramos teatras 1983-ieji. Scena iš spektaklio „Sename dvare”. Bernardas Aleknavičiaus (Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės archyvas) nuotr.

Aštuoni šio kurso aktoriai – Lina  Krušnaitė Montvilienė, Vidas Jakimauskas, Rimantas Pelakauskas, Igoris Reklaitis, Vida Kojelytė Stropienė, Alina Stankaitienė, Kęstutis Macijauskas, Kazimieras Žvinklys – iki šiol ištikimi Klaipėdos dramos teatrui, juos galima pamatyti spektakliuose.

Šie Povilo Gaidžio parengto kurso aktoriai ir dabar sudaro brandų teatro branduolį, dalyvauja daugelyje spektaklių, kai kurie yra sukūrę net per penkiasdešimt vaidmenų, vaidinę kine ir televizijoje. Du iš jų apdovanoti Auksiniais scenos kryžiais: 2005 m. Igoris Reklaitis – už Vernerio vaidmenį spektaklyje „Šaltas vaikas“ (rež. O. Koršunovas, pjesės autorius M. von Mayenburgas); 2015 m. Kęstutis Macijauskas – už Tėvo vaidmenį spektaklyje „Paprastos beprotybės istorijos“ (rež. D. Rabašauskas, pjesės autorius P. Zelenka).

Dauguma aktorių ne tik vaidina dramos teatro scenoje, bet aktyviai dalyvauja Klaipėdos kultūriniame gyvenime: renginiuose, literatūros skaitymuose ir koncertuose, bendradarbiauja su muziejais (antai aktorė Vida Kojelytė Stropienė dalyvauja Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus veikloje), yra pelnę ne tik žiūrovų simpatijas, bet ir garbingų miesto apdovanojimų. Aktorius Kęstutis Macijauskas darbuojasi kaip režisierius ir pjesių kūrėjas: yra režisavęs daugiau negu 13 spektaklių, parašęs pjesių vaikams, literatūros kūrinių inscenizacijų.

Fotografų studija „Kemel Photography” šios sukakties proga sukūrė aktorių portretų seriją, kurią 2020 m. pavasarį galės pamatyti ir teatro žiūrovai – ji bus eksponuojama parodoje.

„Kemel Photography” nuotr.


  2019-12-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt