P0

Kultūra

Naujoje Klaipėdos galerijoje – Rusijos menininko debiutas Lietuvoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-17


Naujoji Klaipėdos galerija pirmą kartą Lietuvoje pristato žymaus Rusijos dailininko Anatolijaus Sergijenkos (Anatoliy Sergienko) personalinę parodą „Dviese“.

Anatolijus Sergijenka – tapytojas, grafikas, portreto, peizažo žanrų tapybos meistras, gyvenantis ir kuriantis Murmanske, Šiaurinėje Rusijoje. Parodoje eksponuojami menininko kūriniai iš esmės atspindi parodos pavadinimą „Dviese“. Paveiksluose, atliktuose skirtingais stiliais, tapybos bei grafikos technikomis, dominuoja žmonių figūros – persipynusios, tarsi meilės šokyje išreiškiančios savo jausmus.

„Tikriausiai visi meistrai savo paveiksluose kada nors išbandė abstraktaus meno subtilybes. Ir aš atlikau daugybę tokių darbų, tačiau visada likau ištikimas figūratyviniam menui. Menininkas turi keistis, kaip nuolatos keičiasi laikas. Jis neturi būti visą laiką vienodas, tačiau turi išlikti atpažįstamas. Nuoširdus, sąžiningas, labai profesionalus, drąsus menas visada bus
suvokiamas ir paklausus“, – savo pasirinkimus argumentuoja A. Sergijenka.

Daugelis dailininko darbų yra paremti Biblijos motyvais, menininkas nagrinėja filosofines ir mitologines temas, jas spręsdamas šiuolaikiniu stiliumi. A. Sergijenka turi savo mėgstamus personažus, siužetus, kuriems suteikia vis naujų atspalvių.

„Menininko kūryba – daugialypė, jis atviras netikėtiems eksperimentams ir naujų formų paieškoms. Galingas tapytojo temperamentas ir impulsyvumas atsispindi gausioje ryškių spalvų paletėje, jį ypač žavi degančios ir fluorescuojančios spalvos, paveiksluose tarsi šokančios energingą šokį”, – rašo parodos organizatoriai.

„Kiekvieną dieną piešiu realistiškai. Man piešti – būtinybė, kaip pianistui groti. Bet avangardiniuose darbuose turiu daugiau galimybių kūrybiškumui ir vaizduotei. Čia jau dirba ne rankos, o galva. Daugelis nesupranta šiuolaikinės tapybos, nes negali paaiškinti. Ir nereikia aiškinti. Tapyba turi būti jaučiama, – apie savo kūrybą kalba menininkas. – Aš nežinau, kas nutiks mano paveikslams, piešiniams, nežinau, kodėl aš tapau ir kuriu. Net jei būčiau patekęs į apleistą salą, kur nėra dirbtuvių ir parodų, vis tiek pieščiau su lazda smėlyje. Reikia skubėti išlieti savo energiją ir mintis paveiksluose, kurie liks amžiams“, – sako menininkas.

Kultūros straipsnių vidus

Anatolijus Sergijenka gimė 1946 metais Zaporožėje, Ukrainoje. 1966 m. baigė Dnepropetrovsko dailės institutą, Tapybos fakultetą. Nuo 1972 m. gyvena Severomorsko mieste, Murmansko srityje. Nusipelnęs Rusijos Federacijos dailininkas, Rusijos dailininkų sąjungos narys. Šiuo metu – Maskvos finansų ir humanitarinių mokslų akademijos Murmansko filialo Dizaino katedros docentas.

Menininko darbų yra muziejuose ir privačiose kolekcijose Baltarusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Danijoje, Kanadoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Rusijoje, JAV, Ukrainoje, Suomijoje, Švedijoje.

Jo darbų paroda veiks iki sausio 23 d.


2019-12-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt