P0

Miestas

Ar reikalingos kalėdinės šventės bendruomenėms? (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-12-18


Nors pastarųjų dienų orai uostamiestyje nė iš tolo neprimena artėjančių didžiųjų žiemos švenčių, kalėdinis šurmulys bei įvairios akcijos ir renginiai veja vienas kitą.

Prie jų prisideda ir daugiabučius administruojančios bendrovės „Mano būstas” atstovai, keliose Klaipėdos vietose gyventojus kviečiantys į kalėdinių eglučių įžiebimo šventę.

Pastarosiomis dienomis kvietimai į šiuos renginius buvo išklijuoti ne prie vieno daugiabučio namo durų ar skelbimų lentose.

Tačiau šis faktas papiktino vieną pusamžę klaipėdietę, kuri „Atvirai Klaipėdai” skundėsi, jog namų administratoriai esą šias šventes rengia neatsiklausę, ar šito bendruomenės nariai nori. Juoba kad, moters teigimu, tai daroma iš gyventojų surinktų pinigų.

„Kodėl būstai daro eglutes už mūsų pinigus? Jie gi nesėja grūdų, neaugina bulvių. Kažkokia nacionalizacija. Apsimeta geradėjais, o juk tai iš tų pačių mūsų visų surinktų lėšų daroma. Gal galėtų iš mūsų mažiau pinigų imti?” –  pasipiktinimo neslėpė klaipėdietė.

Tokia moters reakcija gerokai nustebino „Mano būstas Baltija” direktorių Edgarą Vygantą.

„Nieko panašaus. Šventė tikrai neorganizuojama iš gyventojų kaupiamųjų lėšų, mes neturime teisės šių lėšų naudoti ne pagal paskirtį. Šventė yra tradicinė, jau organizuojama gal aštunti metai, gal ir ilgiau, ir tą šventę mes darome savo įmonės sąnaudom”, – teigė jis.

Iš viso bendrovė, pasak direktoriaus, tokias šventes organizuoja keturiose uostamiesčio vietose – Debereceno, Žardės, Nidos ir Rumpiškės g. Pastarojoje vietoje šiemet eglutė bus įžiebta pirmą kartą, mat ji perkelta iš Kauno g., iš kur išsikėlė ir pats bendrovės biuras.

„Debreceno g. ir prie Žardės eglutės jau įžiebtos, dalyvavo labai daug vaikų, prie Žardės atėjo ir nemažai senjorų, visus vaišinome saldainiais, žmonės buvo patenkinti”, –  pasakojo direktorius, pridūręs, jog Rumpiškės g. eglutė bus įžiebta jau šį ketvirtadienį, o Nidos g. – penktadienį.

„Mes norime suburti bendruomenes, stengiamės, kad per naujuosius metus, kai bus leidžiami fejerverkai, gyventojai turėtų kur susirinkti, tai šventė vaikams, senjorams, visiems gyventojams”, – sakė pašnekovas.

Paklaustas, kiek visgi ši šventė kainuos, direktorius teigė kol kas negalintis įvardinti tikslios sumos, tačiau sakė, jog tai nėra didelės išlaidos. E. Vyganto  teigimu, su samdomais animatoriais, Kalėdų seneliu, programa, eglučių puošyba bei kukliomis dovanėlėmis iš viso „galėtų būti iki 1000 eurų”.


  2019-12-18

  2 komentarai “Ar reikalingos kalėdinės šventės bendruomenėms?”

  1. AvatarGintaras (IP: 78.57.233.217)

   Kuo skiriasi namų bendrijos nuo vietos bendruomenių – Klaipėdoje vis dar gūdi paslaptis.

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.128.55)

    Namų bendrijos užsiima namų administravimų, bendruomeninės organizacijos bendruomenės telkimų atstovavimu.Aiškiau?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt