P0

Švietimas

KU Botanikos sodui – tarptautinis įvertinimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-18


Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sodas sulaukė tarptautinės botanikos sodus vienijančios asociacijos Botanical Gardens Conservation International“ (BGCI)  įvertinimo.

KU Botanikos sodui įteiktas sertifikatas, liudijantis, kad sodas atitinka visus aukščiausius tarptautinius botanikos sodams keliamus standartus. Tokį įvertinimą iš Lietuvoje veikiančių keturių universitetinių botanikos sodų turi du – šiemet šio sertifikato sulaukė ir Vilniaus universiteto Botanikos sodas.

„BGCI yra tarptautinis botanikos sodų konsorciumas, vienijantis daugiau nei šešis šimtus sodų visame pasaulyje. Šio tinklo nariai dalyvauja daugybėje įvairių projektų bei veiklų, tačiau pagrindinė organizacijos misija yra biologinės įvairovės apsauga. Tam, kad gauti šį sertifikatą, mes turėjome pasirengti kolekcijų vadybos, vandens tausojimo, taip pat ir šiukšlių rūšiavimo strategijas. Atlikę visus žingsnius buvome vertinami ir sulaukėme žinios, kad esame akredituoti.“, – KU pranešime cituojama Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Švietimo vidus

Anot KU Botanikos sodo direktorės, įgyvendinant pagrindinę konsorciumo keliamą misiją, didelis dėmesys bus skiriamas ir edukacijai bei švietimui. Siekiant, kad sodas būtų akredituotas ir gautų sertifikatą, teko parengti programas bei veiklas, kurios bus siūlomos visuomenei, siekiant, kad požiūris ir supratimas apie biologinės įvairovės apsaugos svarbą būtų keičiamas nacionaliniu mastu.

„Tai, kad tapome akredituotu botanikos sodu, suteiks mums globalios naudos. Dalyvaudami įvairiuose projektuose bei tyrimuose kartu su kitais tarptautinio konsorciumo nariais, mes galėsime prisidėti prie globalių veiklų, ypač šiame, klimato kaitos kontekste. Mūsų darbuotojai taip pat turės galimybę tobulinti savo įgūdžius dalyvaudami įvairiose tarptautinėse konferencijose bei projektuose, mainų programose“, – privalumus vardino A. Klimienė.

KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko teigimu, šis tarptautinis įvertinimas rodo ne tik didelį botanikos sodo įdirbį, tačiau ir atveria naujas galimybes mokslininkams.

„Bet kuri laboratorija universitete turi būti akredituota. Mūsų botanikos sodas tam tikra prasme taip pat yra laboratorija, kadangi studentams čia dažnai vyksta įvairios veiklos, paskaitos. Tikimės, jog kitąmet kartu su KU Jūros tyrimų institutu bei Botanikos sodu galėsime pasiūlyti ir naują studijų programą – fitoterapiją – gydymą natūraliomis žolelėmis, natūraliomis priemonėmis, o mūsų botanikos sodas būtent ir išsiskiria atskira vaistinių augalų kolekcija“, – apie ateities planus kalbėjo KU rektorius.

 


2019-12-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt