Sveikata

Ligoninei – gausios menininkų dovanos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-19


Artėjant gražiausioms šventėms ir palydint besibaigiančius metus, menininkai, nešini dovanomis, praveria Klaipėdos jūrininkų ligoninės duris, kur rengiama tradicinė Advento popietė „Ant gerumo sparnų“. Šiemet menininkai dalį savo kūrybos vėl įkurdino ligoninėje – jos kolekciją papildė 20 naujų meno kūrinių.

Tarp Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius tokia bendrystės tradicija puoselėjama jau trečią dešimtmetį.

„Ligoninė šiemet minėjo 25-metį, o akcija joje vyksta jau 23-čią kartą. Laiko patikrinta draugystę mes labai branginame ir seniai neabejojame, kad kiekvienas meno kūrinys, puošiantis ligoninės aplinką, prisideda prie gydymo proceso“,– ligoninės pranešime cituojamas jos direktorius dr. Jonas Sąlyga.

Pirmoji – nuoširdumo – nominacija teko keramikei Daivai Ložytei. KJL nuotr.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė – Jukumienė taip pat džiaugėsi tokia ilgaamže draugyste ir neslopstančiu dailininkų entuziazmu.

„Taip gera, kad spindinčių dirbtinių kalėdinių niekučių šurmulyje galime pasidžiaugti tikrais ir tvariais dalykais. Labai džiaugiuosi, kad įkopusi į trečią dešimtmetį mūsų draugystė neblėsta, dailininkų, norinčių joje dalyvauti, nemažėja, atvirkščiai, prie akcijos jungiasi jauni menininkai, vos tapę sąjungos nariais. Yra menininkų, kurie nepraleido nė vienos akcijos. Mūsų draugystė unikali ir jai tikrai lemta gyvuoti ilgus metus“, – sakė N. Poškutė – Jukumienė.

Šiemet ligoninė, atsidėkodama menininkams pradėjo naują tradiciją ir įsteigė „Gerumo sparnų“ nominacijas. Pirmoji – nuoširdumo – nominacija teko keramikei Daivai Ložytei.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje yra sukaupta didžiausia Klaipėdos krašto menininkų darbų kolekcija, o įstaiga juokais vadinama labiausiai lankoma meno galerija šalyje.

Medikų ir menininkų draugystė prasidėjo prieš 23 metus po dailininkės Sofijos Kanaverskytės vizito neseniai duris atvėrusioje ligoninėje, kur tuščios palatų sienos, paciento akimis žiūrint, jai pasirodė per daug liūdnos. Čia trūko grožio akims, peno mintims ir atgaivos sielai.

Nuo to laiko daugiau nei per 120 menininkų padovanojo ligoninei per 600 darbų, išleisti du meno albumai.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2019-12-19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt