P0

Regionas

Šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija atkeliauja į Klaipėdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-19


Per Lietuvą keliaujanti  Šv. Antano Paduviečio didžioji relikvija jau pabuvojo keliose Vakarų Lietuvos bažnyčiose.

Sant Anatonio bazilika Padujoje. Palmiros Mart nuotr.

Trečiadienį ji svečiavosi Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, o šiandien, ketvirtadienį, tikintieji galės prieiti prie šventosios relikvijos ir pasimelsti Klaipėdoje.

Iškilmių pradžia Marijos Taikos Karalienės  bažnyčioje numatyta 12 val., iki 14 val, vyks jaunimo pamaldos, 15 val. – katechezė apie šv. Antano gyvenimą. 17 val. vyks susitaikinimo pamaldos, o 18 val. –  šv. Mišios. Iki 21 val. prie relikvijos bus galima melstis asmeniškai.

Šv. Antano Paduviečio didžiąją relikviją šioje kelionėje lydi du broliai pranciškonai iš Mažesniųjų brolių konventualų ordino Paduvoje.

Šv. Antanas Paduvietis – visame pasaulyje mylimas ir gerbiamas Bažnyčios daktaras, gyvenęs XIII a. pirmojoje pusėje Italijoje. Pamaldumas šiam šventajam iki šių dienų taip pat itin paplitęs ir Lietuvoje. Dažniausiai šv. Antano meldžiama sveikatos sau ir savo artimiesiems.

„Sulaukti tokio iškilaus šventojo relikvijos Klaipėdoje – visiems didelis įvykis, svarbus ne vien apie tikinčiųjų bendruomenei, bet ir bylojantis apie krikščioniškosios kultūros gyvybingumą mūsų visuomenėje apskritai”, – teigiama Telšių vyskupijos pranešime.


  2019-12-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt