P0

Regionas

Vasarą įvažiavimas į Neringą atsieis daugiau

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-19


Ketvirtadienį  Neringos savivaldybės taryba padidino vietinę rinkliavą už įvažiavimą į Neringą bei tam tikras lengvatas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Motyvuojant siekiu reguliuoti lengvųjų automobilių srautus vasaros sezono piko metu bei paskatinti rinktis alternatyvius atvykimo į Neringą būdus, nuo birželio 20 dienos iki rugpjūčio 20 dienos, nustatytas 30 (trisdešimties) eurų rinkliavos mokestis  M1 kategorijos lengviesiems automobiliams (vietoje 20 eurų). Kitu periodu vietinė rinkliava už įvažiavimą į Neringą lengviesiems automobiliams sieks kaip ir iki šiol – 5 eurus.

Pastarąjį sprendimą, anot savivaldybės pranešimo, paskatino priimti didėjantys transporto srautai į Neringą. Per šių metų aštuonis mėnesius atvyko 161 877 lengvieji automobiliai, mokėję vietinę rinkliavą, kai per 2018 metais tuo pačiu periodu – 150 231. Vasaros sezono metu automobilių srautų tendencijos dar ryškesnės: nuo gegužės 1-osios iki rugpjūčio 31-osios šiemet įvažiavo 128 267 transporto priemonės, o 2018-ųjų vasaros sezono metu 111 569 – 16 698 automobiliais daugiau.

Tarybos sprendimu įvesta lengvata visos šalies mokykliniams „Geltoniesiems autobusams“, paženklintiems užrašu „MOKYKLINIS“. Lengvata galios nuo birželio 1-osios iki birželio 19-osios imtinai ir nuo spalio 21-osios iki  spalio 31-osios imtinai. Šia lengvata norima paskatinti visos Lietuvos moksleivių apsilankymą Neringoje ir palengvinti ugdymo įstaigų finansines išlaidas, organizuojant edukacines veiklas, ekskursijas kurorte.

Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą nuo šiol visada bus atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginius –  rugsėjo paskutinio savaitgalio penktadienį nuo 10 valandos iki kitos dienos, šeštadienio, 10 valandos.

Nuo vietinės rinkliavos taip pat atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į tradicinius žiemos ir pavasario renginius – vasario mėnesį vykstančią „Stintapūkio“ šventę bei balandžio mėnesį – „Žiobrines“. Atsižvelgiant į tai, kad šių renginių dienos siejamos su savaitgaliais, konkreti diena, kuomet bus taikomos lengvatos,  bus nustatytos Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

Atsižvelgiant į tai, kad Seimas nuo 2020 metų paskelbė nedarbo dieną lapkričio 2-ąją (Vėlines), nustatyta, kad nuo vietinės rinkliavos atleidžiami ne tik lapkričio 1-ąją, bet ir lapkričio 2-ąją lengvaisiais automobiliais į Neringą vykstantys asmenys.

Dar viena naujovė – panaikinta lengvata,  numatyta asmenims lengvaisiais automobiliais vykstantiems iš Neringos į Lietuvos jūrų muziejų ir tą pačią dieną grįžtantiems. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad iki tol galiojusi lengvata esą skatino naudotis asmeniniu transportu ir taip prieštaravo pagrindiniam vietinės rinkliavos tikslui – riboti mechaninių transporto srautus. Be to, vasarą esą kildavo daug problemų, kuomet dėl riboto automobilių stovėjimo vietų skaičiaus Smiltynėje.

Tokį sprendimą kritikuoja Neringos tarybos opozicijos atstovas liberalas Andrius Bagdonas.


  2019-12-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt