P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Kalėdas mirusios mergytės mama sutiks už grotų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-12-20


Nors 30-metei Alinai Sriebaliūtei inkriminuotas tik dukrelės palikimas be priežiūros, pasibaigus 10 dienų jai skirtam suėmimo terminui, ketvirtadienį teismas moterį už grotų pasiuntė dar vienam mėnesiui.

Tai „Atvirai Klaipėdai” patvirtino ikiteisminiam tyrimui dėl vaiko nužudymo bei palikimo be priežiūros vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuroras Arūnas Saunorius.

Prokuroro teigimu, A. Sriebaliūtė, kaip ir jos sugyventinis, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, o tas faktas, jog ji, palikusi savo dukrytę mirti, bandė pasislėpti, tik įrodo, kad palikta laisvėje moteris greičiausiai pakartotų tą patį.

Kalėdas A. Sriebaliūtė sutiks už grotų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tuo metu jos 32 metų sugyventiniui Mykolui Ruikiui dar nesibaigė už vaiko nužudymą skirtas mėnesio areštas, tad dėl jo į teismą prokuroras kol kas  nesikreipė.

Gruodžio 8 d. apie 14 val., Klaipėdoje, vieno Minijos g. 129 namo bute, lovoje buvo rastas jau irti pradėjęs 2,5 mėnesio amžiaus kūdikio lavonėlis. Jį rado A. Sriebaliūtės artimieji, negalėję niekaip su jau susisiekti. Apie kraupų radinį jie bemat pranešė policijai.

Tą patį vakarą bėgliai buvo sulaikyti ūkininko iš Kelmės rajono sodyboje. Jie, mėtydami pėdas, bandė pas ūkininką įsidarbinti. Porelę sulaikyti padėjo operatyviai internetiniuose portaluose bei socialiniuose tinkluose paskleista informacija apie jų paiešką. Apie bėglius policijai pranešė pats ūkininkas, feisbuke pamatęs iš Kretingos atsivežtų „darbininkų” nuotraukas.

Sulaikytieji pareigūnams teigė esą po maitinimo vaikas nebeatsigavęs, tad jie labai išsigandę ir dėl to pabėgę į Palangą. Ten buvo, kol baigėsi pinigai. Internete atradę skelbimą, kad ūkininkas iš Kelmės rajono ieško pagalbinių darbininkų, nusprendė įsidarbinti. Deja, padirbėti jiems nebuvo lemta – policijos sulaikomi pas ūkininką, pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Alfonso Motuzo, jie elgėsi ramiai, suprato, dėl ko yra sulaikomi.

Moteris policijai buvo žinoma kaip vedanti asocialų gyvenimo būdą, ji keletą kartų buvo bausta administracine tvarka už įvairius smulkius nusižengimus. Pastaruoju metu ji su naujuoju sugyventiniu gyveno Klaipėdoje liūdnai pagarsėjusiame bendrabutyje Minijos g. nuomojamame bute, o prieš tai kas kelerius metus kraustėsi iš vienos šalies vietos į kitą, kurį laiką gyveno ir Anglijoje.

Mirusi mergytė buvo ketvirtas A. Sriebaliūtės vaikas. Visų vaikų ji susilaukė nuo skirtingų vyrų, dėl trijų pirmųjų jai atimtos motinystės teisės. Mirusioji  nebuvo dabartinio sugyventinio dukra.

Prokuroro A. Saunoriaus teigimu, kol kas gauta tik pirminė teismo medicinos ekspertų išvada dėl kūdikio mirties, leidusi M. Ruikiui pateikti įtarimą dėl vaiko nužudymo.

Ar po galutinių ekspertų išvadų nusikaltimo kvalifikacija gali keistis, prokuroras nenorėjo spėlioti, tačiau tokios galimybės neatmetė.


2019-12-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt