P0

Švietimas

Verslumo ir finansinio raštingumo pamokos – nuo mažų dienų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-20


Gargždų „Minijos“ progimnazijoje jau kitais mokslo metais startuos tarpdalykinė pradinių klasių mokinių ugdymo programa „Mano bendruomenė“, kuri apims ir finansinio raštingumo ugdymo temas.

Organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ parengtą programą finansuoja Gargžduose įsikūrusi bendrovė „Mars Lietuva“.

Švietimo vidus

Darbui su moksleiviais pagal programą „Mano bendruomenė“ bus apmokyti 20 „Minijos“ progimnazijos mokytojų.

Programos pagrindiniai tikslai – ugdyti finansinį raštingumą jau pradinėse klasėse, supažindinti moksleivius su verslo, ekonomikos ir socialinių mokslų pagrindais, taip pat gerinant skaitymo, rašymo ir skaičiavimo įgūdžius.

Gvildendami tokias temas kaip darbas ir profesija, gamyba ir naujovės, darbo užmokestis ir mokesčiai, verslas ir sprendimų priėmimas, mažieji moksleiviai susiformuoja bendrą sampratą apie tai, kaip veikia visa bendruomenė aplink mokinius.

„Bendruomeniškumo skatinimas, atsakomybės prisiėmimas už bendruomenės gerovę – „Mars Lietuva“ kultūros dalis. Artimai bendradarbiaujame su mokyklomis, moksleiviai – dažni svečiai mūsų įmonėje. „Minijos“ progimnazijoje ruošiama diegti programa aidu atkartoja „Mars Lietuva“ svarbius dalykus. Todėl džiaugiamės, galėdami prisidėti prie mažųjų mokyklinukų bendruomeniškumo ir verslumo ugdymo“, – pranešime spaudai cituojamas „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Finansinis raštingumas Gargždų „Minijos“ progimnazijoje šiemet jau dėstomas 5 klasių mokiniams. Bendrovei „Mars Lietuva“ finansavus mokymo priemonių įsigijimą bei mokytojų kvalifikacijos kėlimo išlaidas, programa bus išplėsta ir finansinio raštingumo disciplina pasieks pradines klases. Finansinio raštingumo pamokose diegiami saikingo vartojimo ir atsakingo skolinimosi principai, lavinami tinkamo lėšų planavimo ir paskirstymo įgūdžiai.

„Viena iš šiuolaikiniame gyvenime itin svarbių kompetencijų – finansinis raštingumas. Deja, ir mokytojai, ir tėvai pastebi, kad jaunoji karta ne visada moka atsakingai elgtis su pinigais. Baigus mokyklą netikėtu iššūkiu tampa gebėjimas savarankiškai tvarkyti asmeninius finansus. Būtent todėl norime nuosekliai ir kokybiškai įgyvendinti finansinio raštingumo ugdymo programą. Tikimės, kad įgytos žinios padės išvengti blogų finansinių sprendimų, paskatins nebijoti kurti savo verslo, o galbūt ir padės atrasti sėkmingą karjeros kelią“, – sakė Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskienė.

„Verslumo ir finansinio raštingumo pamokos pradinėse klasėse Lietuvoje dar nėra itin dažnas reiškinys, dažniau tokių žinių moksleiviai įgyja būdami jau vyresni. Tačiau kai jaunesnio amžiaus moksleiviui paaiškiname, kaip veikia bendruomenė, koks vaidmuo tenka valstybei ir verslui, supažindiname su pinigų kelione rinkoje, įvairioms profesijoms būtinais įgūdžiais, mokesčių reikšme – tuomet gerokai išauga tikimybė, kad paaugęs vaikas lengviau priims savo paties ateičiai svarbius sprendimus“, – sako VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Pradinėms klasėms skirta programa „Mano bendruomenė“ jau yra įgyvendinama daugiau nei 20 Lietuvos mokyklų.


  2019-12-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt