P0

Regionas

Aktyviam laisvalaikiui – daugybė pasirinkimų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-12-22


Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia, jog rajone net tik sudarytos visos sąlygos sporto mėgėjams ir profesionaliems sportininkams gauti Savivaldybės paramą, bet ir užtikrintas geras fizinio aktyvumo paslaugų prieinamumas: įrengiamos sporto aikštelės, į įvairias programas įtraukiami šimtai gyventojų.

Gargždų sporto centre šiemet pavasarį pradėjo dirbti keturi fizinio aktyvumo ir sporto specialistai-treneriai, vedantys sportinius užsiėmimus gyventojams, ir vienas  darbuotojas, atsakingas už lauko ir vidaus sporto infrastruktūros plėtrą ir priežiūrą.

Sportuoja šimtai

Skelbiama, esą sprendimas plėsti darbuotojų gretas pasiteisino: vakarais visose vienuolikoje rajono seniūnijų noriai ir aktyviai sportuoja per 400 rajono gyventojų. Treneriai juos motyvuoja, konsultuoja ir prižiūri – tam, kad vėliau gyventojai įprastų ir nesibaimintų sportuoti be priežiūros. Bendradarbiaujama ir su Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuru. Jo specialistai dar pavasarį įvertino visų su treneriais sportuojančių žmonių fizinius rodiklius ir stebi, kaip reguliariai sportuojant keičiasi organizmo sveikatos rodikliai: padidėjo judesių amplitudė, sumažėjo kraujospūdis ir t. t.

„Europos Sąjungos šalių patirtis rodo, kad gyventojų fizinį aktyvumą efektyviausiai didina ilgalaikis tokio aktyvumo skatinimas. Pagal balandžio mėnesį startavusios sveikatingumo programos tvarką žmogus joje gali dalyvauti ne ilgiau nei dvejus metus – per šį laikotarpį dalyvis savarankiškai išmoksta sportuoti, derinti savo mitybą. Programos poreikis išties labai didelis“, – Klaipėdos rajono pranešime cituojama Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė.

Atnaujinama sporto infrastruktūra

Rajono gyventojai per pastaruosius trejus metus sulaukė ir kitų naudingų priemonių, kurios padeda aktyviai sportuoti čia pat, savo aplinkoje. Kiekvienoje seniūnijoje įrengta naujų lauko treniruoklių aikštelių, kurios vis pildomos nauju inventoriumi. Vietas aikštelių įrengimui parinko pačios seniūnijos.

Nemokamai mankštintis norinčiųjų ir šaltuoju metų sezonu taip pat laukia geros žinios. Lauko ir vidaus treniruoklių įrengimas numatytas visose Klaipėdos rajono seniūnijose. Pastarosios jau svarsto variantus ir siūlo turimas patalpas, kuriose būtų galima įrengti vidaus treniruoklius. Šiandien tokią salę turi veiviržėniškiai: sportuoti jie renkasi į Jurgio Šaulio gimnazijoje įrengtas patalpas.

Rajone per pastaruosius ketverius metus atnaujinta net 17 sporto aikštelių. Sutvarkytose aikštelėse gali sportuoti Priekulės, Kvietinių, Gargždų, Agluonėnų gyventojai. Ginduliuose ir Sudmantuose rekonstruotos dar 2 krepšinio aikštelės, kurios net nebuvo įtrauktos į sąrašą, nes čia prisidėjo bendruomenės. Kūno kultūros ir sporto departamento lėšomis įrengtos dvi futbolo aikštelės Plikiuose ir Dituvoje. Girkalių bendruomenė, gavusi finansavimą iš tarptautinių projektų, atnaujino dalį aikštelės Girkalių kaime.

Futbolo aikštelės įrengtos ir Gargždų miesto lopšelių-darželių teritorijose. Jas įrengti padėjo VšĮ „Gargždų futbolas“. Per praėjusius ir šiuos metus įrengtos ir 9 universalios sporto aikštelės Veiviržėnuose, Šiūpariuose, Ketvergiuose, Plikiuose, Dituvoje, Drevernoje, Brožiuose, Šukaičiuose ir teniso kortai prie „Kranto“ pagrindinės mokyklos Gargžduose. Šie darbai nesustos ir kitąmet.

INFORMACIJA 

Už indėlį į rajono gyventojų sveikatos stiprinimą šių metų rudenį Savivaldybei buvo įteiktas Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“. Dar vienas prasmingo darbo įrodymas gautas lapkritį: asociacija „Sportas visiems“ įteikė XII Lietuvos seniūnijų vasaros sporto žaidynių nugalėtojų taurę. Rugsėjo 22 dieną Gargžduose vykusiose seniūnijų finalinėse žaidynėse Klaipėdos rajono savivaldybė komandinėje įskaitoje trečius metus iš eilės iškovojo pirmąją vietą.


  2019-12-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt